Україна приєднується до системи електронної транспортної накладної ЄС

Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проєкті EU4Digital, що передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу — е-CMR.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у Facebook.
“Протягом минулого року продовжувалася активна робота з упровадження електронної ТТН в Україні. Ми маємо підтримку бізнесу у цьому напрямі та наразі тестуємо продукт. Перехід на електронну систему також матиме позитивний економічний ефект — електронні накладні дешевші за паперові, а також екологічний — відмова від паперових документів сприятиме збереженню довкілля. Перевагою системи е-ТТН в Україні є розробка одразу з урахуванням європейських стандартів обміну даними. Це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою”, — говориться у повідомленні.
Читайте також: Компанія Kernel переходить на е-ТТН
Дорожня карта буде розроблена протягом 2023 року на підставі оцінки поточного стану справ і включатиме план дій щодо інтеграції платформи електронних вантажних перевезень України та ЄС.
Зокрема, відповідності е-ТТН стандартам обміну електронною інформацією про вантажні перевезення (eFTI).
Як працює е-ТТН в Україні
Нагадаємо, 21 грудня 2022 року в Україні запустили сайт електронних товарно-транспортних накладних. Сайт, зокрема, містить перелік Провайдерів, які доєдналася до системи, а також інструкції для користувача та провайдера щодо початку роботи з е-ТТН.
На сайті зібрано усі нормативні акти, що регулюють питання перевезення вантажів автомобільним транспортом з використанням електронної форми ТТН.
Нагадаємо, що використання е-ТТН стане обов’язковим для всіх автомобільних вантажних перевезень територією України одразу після нашої перемоги та скасування воєнного стану.
Упровадження системи е-TTН здійснюється в партнерстві Міністерства інфраструктури з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” та за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.
Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини
Перехід на електронні е-ТТН дозволить миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, а також унеможливлює втрату документів. Відповідно до даних Міністерства інфраструктури, щороку бізнес заощаджуватиме на друці та відправленні паперових ТТН понад 500 млн грн.
Валерія Пепеля