Новини / Рослинництво     30 серпня 2023 10:16

LNZ Group завершила тестування нових сортів пшениці на урожайність


На полях компанії LNZ Group завершили збір озимої пшениці, зокрема й у Звенигородському районі Черкащини, де цьогоріч тестували на врожайність нові сорти пшениці лінійки LEGEND.

Про це йдеться в матеріалі “Озима пшениця на Черкащині: дослідження нових сортів та результати року” на SuperAgronom.com.

Зокрема в компанії тестували сорти:

  • ЛНЗ Лайт — середньоранній сорт з раннім відновленням вегетації, пластичний, підходить для всіх типів ґрунтів.
  • ЛНЗ Протект — середньостиглий сорт з пізнім відновленням вегетації, вимогливий до ґрунтів, з інтенсивним коефіцієнтом кущення, призначений для інтенсивної технології вирощування.
  • ЛНЗ Голден Філд — середньоранній сорт з раннім відновленням вегетації, пластичний, підходить для всіх типів ґрунтів.
  • ЛНЗ Кваліті — середньостиглий сорт з середнім відновленням вегетації, вимогливий до ґрунтів, з інтенсивним коефіцієнтом кущення, призначений для інтенсивної технології вирощування.

“Завдяки додатковій доробці насіння мікродобривом рослини мали гарно сформовану та розвинену кореневу систему. До того ж останні декілька років зима має помірні температурні режими, що дає можливість розвиватися рослинам пшениці озимої протягом перезимівлі і поступово переходити до фази розвитку ВВСН 21-29 (кущення), про це свідчать результати обстеження посівів пшениці озимої на початку відновлення весняної вегетації. Так, сорт ЛНЗ Лайт на початок відновлення весняної вегетації сформував 12,6 млн стебел на гектарі, сорт ЛНЗ Голден Філд — 14,0 млн стебел на гектар, сорт ЛНЗ Протект — 10,9 млн стебел на гектар та сорт ЛНЗ Кваліті — 9,4 млн стебел на гектар, за норми висіву даних сортів 5,5 млн схожих насінин на гектар”, — розповів менеджер з розвитку агротехнологій LNZ Group Юрій Баранчук.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, ІМК цьогоріч зібрала озиму пшеницю з площі 33,3 тис. га, намолочено 236 тис. т зерна, середня врожайність склала рекордні за всю історію господарювання компанії 7,1 т/га.

У 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні. Всупереч скороченню на 20% виробничих площ, на яких вирощують сільгоспкультури, через окупацію низки областей, сприятливі погодні умови дадуть змогу аграріям зібрати й експортувати пшениці не менше, ніж у минулому сезоні.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також