Новини / Логістика     12 лютого 2022 16:27

Китай зупинив імпорт яловичини, молочних продуктів та пива з Литви

У 2022 році підприємства Литви за песимістичним сценарієм можуть зазнати збитків на суму близько €300 млн через дії Китаю

Головне митне управління КНР офіційно поінформувало Литву про зупинку імпорту яловичини, молочних продуктів та пива. Про це повідомляє BBC.

«Ми отримали ноту про зупинку експорту яловичини, молочних продуктів та пива з Литви до Китаю», — заявив Росвалдас Горбачевас, пресаташе Державної продовольчо-ветеринарної служби Литви.

На початку грудня 2021 року стало відомо, що Литва виключена з електронної системи митного декларування Китаю, це унеможливило литовський експорт до цієї країни. Пізніше Литва знову «з’явилася» у митній системі, проте проблеми із декларуванням вантажів збереглися. Офіційно Китай не коментував проблеми у торгівлі з Литвою. Згодом, Вільнюс поскаржився на дії Пекіна до Європейського союзу. Брюссель підтримав Литву.

У січні 2022 року Євросоюз розпочав процедуру розгляду у Світовій організації торгівлі щодо КНР у зв’язку з її дискримінаційною торговою практикою щодо Литви. Крім того, президент Литовської конфедерації промисловців Відмантас Янулявічюс наприкінці грудня наголошував, що на той момент через заходи Китаю проблеми виникли приблизно у 60 литовських підприємств.

До Литви «не доїхали» близько 1200 контейнерів, приблизна вартість яких становить близько €240 млн. За оцінками Янулявічюса, у 2022 році підприємства Литви за песимістичним сценарієм можуть зазнати збитків на суму близько €300 млн через дії Китаю.

Раніше Landlord повідомляв, що Китай та Росія підписали угоди, які спрощують торгівлю зерном.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також