Новини    15 лютого 2022 13:42

Кризова ситуація в Чорноморському регіоні укріплює ціни на пшеницю

Ф'ючерси на пшеницю набирають обертів на тлі збільшених побоювань, що Росія може напасти на Україну, що порушить постачання зерна основного регіону для експорту

14 лютого ф’ючерси на пшеницю в Чикаго зросли майже на 2%. Зростання вартості відбулось на фоні побоювання щодо постачання з провідного регіону Чорного моря, повідомляє інформаційне агенство Reuters.

Зазначається, що соєві боби також зростають другу сесію поспіль, оскільки ціни підтримуються побоюваннями щодо того, що суха погода знижує виробництво в основних постачальників із Південної Америки. Найбільш активний контракт на пшеницю на торговій біржі Чикаго (CBOT) додав 1,9% до $8,13 за бушель, після того, як на початку сесії він піднявся до найвищого з 26 січня рівня в $8,14 за бушель.

Соєві боби виросли на 0,4% до 15,89-1/2 за бушель, водночас кукурудза додала 0,8% до $6,56 за бушель.

“Ф’ючерси на пшеницю набирають обертів на тлі збільшених побоювань, що Росія може напасти на Україну, що порушить постачання зерна з Чорноморського регіону, основного регіону для експорту. Вашингтон закликав усіх громадян США залишити країну протягом 48 годин”, — йдеться у повідомленні.

Що стосується ринку сої, то консалтингова компанія Safras & Mercado, що спеціалізується на агробізнесі, стала останнім приватним прогнозистом у Бразилії, який знизив свій прогноз урожаю на 2021/2022 через суху погоду. Компанія прогнозує врожай на рівні 127,1 млн т, що на 5 млн т менше проти січня.

Натомість підвищенню цін сприяє зростання експортних продажів соєвих бобів із США до Китаю.

У Міністерстві сільського господарства США зазначають, що експортери повідомили про продаж 108 тис. т американських соєвих бобів для постачання до Китаю, 30 тис. т американської соєвої олії для невідомих країн та 128 тис. т американської кукурудзи – для Японії.

“Врожай сої в Парагваї може скоротитися на 50% до 5 млн тонн, що стане найнижчим показником за останнє десятиліття через посуху, що вразила регіон”, — наголосив міністр сільського господарства та тваринництва Парагваю Сантьяго Бертоні.

Щотижневий звіт Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами про зобов’язання трейдерів також показав, що некомерційні трейдери, категорія, яка включає хедж-фонди, збільшили свою чисту коротку позицію по пшениці CBOT і підвищили чисту довгу позицію в соєвих бобах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...