Новини    12 лютого 2022 12:42

Світові ціни на зернові зростуть через блокаду українських портів – експерт

Якщо експорт пшениці припиниться (зменшиться на 100%), то світові ціни на пшеницю зростуть на 8,9%

Доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський прогнозує, що світові ціни на пшеницю зростуть на кілька процентних пунктів, але не в рази у разі тривалої блокади Росією морських портів України.

“Науковці моделювали можливий ефект на ціни від зміни виробництва зернових через екстремальні зміни клімату. За основу було взято базовий сезон 2019/20: зменшення експорту пшениці на 9% збільшить світові ціни на 0,8%, щодо кукурудзи зменшення на 13% збільшує світові ціни на 1,2%”, – заявив Нів’євський.

Він додав, що якщо експорт пшениці та кукурудзи припиниться (зменшиться на 100%), то світові ціни на пшеницю зростуть на 8,9%, а на кукурудзу – на 9,2%.

“Ефект буде, і в цей період високих цін подальше зростання навіть на 10% – це чимало, але очікувати зростання світових цін у рази теж не потрібно”, – резюмував Нів’євський.

Довідка. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, блокада “скасовується”, адже Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...