Новини / Фінанси     30 січня 2020 17:24

Коронавірус продовжить обвалювати ринок кукурудзи, соняшника і сої

Особливо сильний вплив коронавірус має на ціну кукурудзи, а також соняшик сою та ріпак. Пшениця не так сильно постарждала, але зазнає впливу, як і олійні, вважають у ВАР.

Про обвал цін на на експорт зернових та олійних культур на міжнародному ринку повідомляє на своєму сайті Всеукраїнська аграрна рада.

За даними ВАР, найбільше коронавірус з Китаю вплинув на експорт кукурудзи. Зокрема, уже призвів до падіння цін у Чикаго, що особливо впливає на міжнародних трейдерів, коментує ситуаціювиконавчий директор кооперативу «ПУСК» Олександр Буюклі.

 «Активний експорт продовжує надавати підтримку цінам, однак наближається збиральна кампанія кукурудзи в Аргентині і Бразилії, що при умові гарної погоди і хорошого урожаю завжди призводить до різкого обвалу цін», –   Олександр Буюклі вважає, що ціни вже не повернуться на попередній рівень.

Ціни на олійні культури – соняшник, сою, ріпак – теж відчули на собі вплив коронавірусу. Не дивлячись на те, що нова торговельна угода між США і Китаєм передбачає зростання обсягів закупівлі сої Китаєм, коронавірус може стати фактором, який не дасть Піднебесній виконати свою обіцянку. На зростання ціни на соняшник поки що сподіватися не варто, вважають у ВАР.

Впливу можуть зазнати і ринок пшениці, і ринок олійних.

Читайте: Коронавірус з Китаю обвалює ціни на зернові

 «Варто розуміти, що ринок олійних тісно взаємопов’язаний. Наразі ціни на пальмову олію обвалилися більш ніж на 10%. Через активне поширення коронавірусу в Китаї (і наявносіт перших хворих в Індії), з’явилася загроза того, що закупівлі двома найбільшими імпортерами в світі сильно знизяться. Якщо інформація підтвердиться, це призведе до падіння цін на всі рослинні олії», – зазначає Олександр Буюклі.

Раніше Landlord повідомляв про причини раптового зростання цін на пшеницю, але ситуацію на ринку тепер формує несподіваний фактор.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також