КХП на Тернопільщині готують до приватизації

Днями у Чернівецькій та Тернопільській областях здійснили обстеження потенційного об’єкта приватизації ЄМК ДП “Чортківський комбінат хлібопродуктів”, поінформував начальник Управління забезпечення реалізації повноважень відділення Руслан Белошицький у Facebook.
Наразі об’єкт не здійснює основну діяльність — виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості та приймання на зберігання зерна, тому приватизація дасть можливість залучити ефективного власника та відновити виробничі цикли.
У ДП “Чортківський КХП” налічується 12 зерноскладів підлогового типу загальною місткістю 39,7 тис. т. Приймання зерна проводиться як з автотранспорту, так і залізничних вагонів.
Підприємство складається з 4 дільниць: 1) дільниця №1 — млинзавод №1, потужністю 209 т/добу; 2) дільниця № 2 — склад готової продукції; 3) дільниця № 3 — елеватор «Чортківський КХП» (м. Чортків, вул. Білецька, 17), до складів підведена залізнична колія, вивантаження можливе двох вагонів одночасно; 4) дільниця № 4 — склади підлогового типу в с. Білобожниця за 12 км від Чорткова, побудовані в 1960-67 рр., загальна місткість (після пожежі) близько 15 тис. т зерна.
У процесі огляду активу керівництво управління разом із представниками підприємства, місцевої влади та бізнесу обговорили проблемні питання підготовки об’єкта до приватизації, зокрема деякі моменти реєстрації права власності на нерухомість, боргові зобов’язання підприємства, погашення яких має взяти на себе майбутній власник, та шляхи подолання проблем.
Наша головна мета — це збільшення надходжень до державного бюджету від приватизації державного майна, залучення інвестицій в українську економіку, запуск виробництва та створення нових робочих місць в умовах війни, а для цього маємо працювати разом — держава, місцеве самоврядування та бізнес, — зазначив Белошицький.
У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.
У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.
За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.
У 2024 році діяльність Фонду державного майна розширять, зокрема, завдяки новим напрямами – оренді сільськогосподарських земель та продажу підсанкційних активів.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд держмайна готує до приватизації єдиний майновий комплекс державного підприємства “Златодар” (Золотоніський КХП) на Черкащині, що входило в систему Державного резерву, повідомив голова ФДМ Віталій Коваль.
Майновий комплекс має 32 га землі на декількох виробничих майданчиках. Потужності заводу дозволяють виконувати весь комплекс операцій з зерном.
Раніше ДП “Златодар” було одним із найпотужніших хлібоприймальних підприємств на Черкащині. Зараз – це збиткове підприємство з борговими зобов’язаннями понад 600 млн грн. Саме тому його готують до приватизації.
Важливо, що в серці України, в аграрному промисловому регіоні, новий інвестор зможе розвинути декілька видів діяльності. Наприклад, новітні переробні підприємства. Тут збережений колектив – 70 людей. Він готовий працювати з новим власником.
Анна Лиса