Новини    15 вересня 2022 18:19

Херсонські фермери виростили кавуни на Закарпатті

Після аналізу кліматичних умов та ґрунту компанія вирішила взяти для обробки 4 га землі на Ужгородщині

У Закарпатську область з Херсонщини релокувалося ТОВ “ТД “Є все” і в перший же сезон фермери мали змогу виростити врожай кавунів. На наступний рік херсонські фермери планують отримати під Ужгородом врожай смугастих не гірший, ніж на півдні. Про це повідомив начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита у Facebook.

“Внаслідок окупації Херсонщини було захоплено тисячі гектарів землі, на яких вирощували кавуни й інші сільськогосподарські культури. Для того, щоб продовжити свою діяльність, у наш регіон релокувалося ТОВ “ТД “Є все”, – зазначив Микита.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він додав, що після аналізу кліматичних умов та ґрунту компанія вирішила взяти для обробки 4 га землі на Ужгородщині.

На закарпатській землі херсонські фермери прямим посівом висіяли кавуни. Перший врожай отримали на рівні 25-30 т/га. На Херсонщині цей показник був 40-45 т/га.

“Водночас власник підприємства зазначає, що сіяли кавуни прямим посівом без підготовки розсади. Наступного року прогнозований урожай кавунів буде близько 40 т/га”, – пояснив керівник ОВА.

Микита підсумував цей кейс:

✔️ кавун, вирощений на Закарпатті, надходить у продаж свіжозібраним з поля, що дотепер було неможливим;
✔️ об’єм вирощених кавунів у регіоні може повністю забезпечити ринок Закарпаття, а за відповідних умов також експортуватися;
✔️ через економію на логістиці та міндобривах його вартість у кілька разів нижча, ніж у херсонських кавунів;
✔️ додаткові надходження до бюджетів регіону та робочі місця;
✔️ нові оброблені території, які працюють на економіку;
✔️ порятунок чергового підприємства з зони бойових дій;
✔️ екологічно чистий продукт найвищої якості.
Він також зазначив, що це один із сотень успішно реалізованих кейсів релокації бізнесу. Тож місцева влада продовжить працювати на розвиток економіки та допомагати забезпечувати всім необхідним ЗСУ.
Нагадаємо, ситуація у сегменті кавунів загострилася у серпні на внутрішньому ринку України. Наразі задовольнити існуючий попит на кавуни, за умови окупації півдня,  місцеві виробники в інших регіонах України фізично не в змозі.

Нагадаємо, попри війну на Вінниччині вирощують кавуни, як данину традиціям.

Landlord раніше повідомляв, українське садівниче господарство успішно проводить заміну сортів у яблуневому саду.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Завдяки сусіднім областям цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...