Новини / Садівництво     21 серпня 2022 17:34

Українське садівниче господарство успішно проводить заміну сортів у яблуневому саду

Підприємство переорієнтується на європейський ринок

Підприємство “Агромаркет” із Чернівецької області (Україна) вже збирає яблука з 5 га саду, посадженого з італійських саджанців минулого року, повідомляє EastFruit.

Так, підприємство розпочало заміну сортів у своєму 50-гектарному саду.

“Щоб яблука були у тренді, потрібні нові популярні сорти. Ми вже розпочали процедуру викорчовування старих садів із тими сортами, які не мають попиту та посадки нових сортів, – розповів керівник агрофірми В’ячеслав Тодосійчук. – Фермери зазнають збитків. Дерево починає родити десь на четвертий рік. Але можна посадити більш дорослі деревця, і вони дають плоди швидше. Ми садили минулого року італійські саджанці, вже цього року є яблука. Минулого року оновили 5 га саджанці з Італії. Але це дуже дорого”.

В’ячеслав Тодосійчук наголошує, що підприємство переорієнтується на європейський ринок: “Ми були орієнтовані на східний ринок, на той ринок, звідки до нас зараз летять ракети. Для того, щоб переорієнтуватися на інші ринки, нам потрібно мати інші сорти”.

Він перерахував, що найпопулярнішим у світі сортом яблук є “Роял Гала” та похідні. Друге місце – “Голден Рейнджерс”. Третє місце за популярністю – “Ред Делішес”. Четвертий сорт – “Гренні Сміт”. Українці люблять джонатоїдну групу яблук, популярний також “Голден”.

Нагадаємо, українське агропідприємство “Бонелет” планує восени висадити 11,4 га яблунево-грушевого саду на Одещині. Закладка саду пройде завдяки гранту урядової програми “єРабота” зі створення або розвитку садівництва, виноградарства та виробництва ягід.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Сади і ягідники на площі 177 га будуть закладені в Україні завдяки новим грантовим програмам, виділення коштів на вказані площі вже погоджено. Вирощування лохини, чорниці, яблуневих, грушевих садів та ліщини — затребувані напрямки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також