Новини / Рослинництво     25 серпня 2023 10:08

“Кернел” посіяв понад 60% озимого ріпаку


В агрохолдингу “Кернел” триває посівна кампанія озимого ріпаку. Цьогоріч в компанії планують засіяти озимими культурами понад 100 тис. га.

Про це повідомила пресслужба “Кернела”.

“На сьогодні у “Кернел” посіяно майже 60% ріпаку. Попри складні умови та нові ракетні удари по агроіндустрії кампанія стартувала вчасно. Кластери агробізнесу якісно виконують технологічний процес. Для цього є повне матеріально-технічне забезпечення. Водночас по ряду локацій екстремально високі температури повітря сильно ускладнюють хід посівної”, — йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В агрохолдингу використовують карти-завдання для диференційованого посіву та внесення добрив. Їх створює служба моделювання та моніторингу технологій у рослинництві в кооперації з агрономічною службою.

“Фахівці розраховують норму на кожну ділянку поля відповідно до її агрохімічних показників, рівня забезпечення поживними елементами та потенціалу ґрунтів. Такі рішення підвищують врожайність і дохідність для українських аграріїв”, — додали в компанії.

Нагадаємо, агрохолдинг “Кернел” інвестував в потужності для перевалки рослинних олій $44,15 млн, придбавши за $19,4 млн складські потужності в порту Чорноморськ, та за $24,75 млн — термінал з перевалки соняшникової олії в порту Рені.

У “Кернел” вважають, що Україна і надалі буде лідером з виробництва соняшника, однак об’єми виробництва зернових культур, ймовірно, будуть знижуватися, оскільки можливості експорту зараз досить обмежені.

За час повномасштабного вторгнення агрохолдинг “Кернел” разом із волонтерськими організаціями та партнерами передали ЗСУ 350 квадрокоптерів і БПЛА загальною вартістю понад 50 млн грн.

Придніпровський кластер “Кернела” припинив співпрацю з французькою компанією Lidea, оскільки вона продовжує розвивати свій бізнес в росії. Від співпраці з Придніпровським кластером Lideа щорічно отримувала дохід приблизно $1 млн. “Кернел” вирощував насіння Lideа на товарних ділянках, яке потім доробляли на заводі компанії у Черкаській області.

Агрохолдинг “Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з “Укрнафтою”. В компанії це назвали стратегічним кроком для стабільного енергозабезпечення агробізнесу, виконання виробничих планів та підтримки експорту України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також