Новини / Тваринництво     11 лютого 2019 08:46

Зірка Youtube: фермер з Житомирщини веде відеоблог про вирощування свиней

Фермер з Житомирщини Олександр Дмитрук – популярний відеоблогер. Його ролики про вирощування та годування свиней збирають десятки тисяч переглядів. Також він викладає огляди с/г техніки (сівалок і тракторів) та розповідає про вирощування сої на власних плантаціях за безплужною технологією агронома Івана Овсінського.

Власні відео Олександр Дмитрук викладає на Youtube-каналі.

«Уся моя діяльність базується на одному девізі: просто, надійно та ефективно», – розповідає в ролику блогер-свиновод, демонструючи спеціальні клітки зі свиноматкою.

Б/в клітки коштують біля $100. Без них фермер радить навіть не починати розводити свиней.

Підлога в усіх клітках зі свиноматками – обов’язково має бути під значним нахилом. Це необхідно для того, аби всі відходи одразу стікали в так званий гноєтранспортер.

ЧитайтеСвиня з Канади Естер популярніша за голлівудських зірок

«Чим це краще за гратчасту підлогу? По-перше, це набагато простіше й дешевше. По-друге, поросята набагато легше переносять відлучення. Тому що вони не знаходяться в стерильних умовах – відповідно, швидше набувають імунітет», – радить блогер.

Тим, хто не має жодного досвіду у вирощуванні свиней, блогер радить починати з дорощування тварин. Тобто купувати поросят по 25 кг, відгодовувати їх та продавати далі. Так можна заробити перший капітал. Далі – вже братися за розведення свиноматок.

Також серед лайфхаків Олександр Дмитрук наводить бетонну підлогу «власного розливу».

«Підлогу заливаю бетоном не зі щебенем, а з відсівом. Тому що з часом бетон стирається і камінчики щебеню заважають під час прибирання та можуть пошкодити ноги тварин», – додає фермер.

Олександр Дмитрук почав займатися свиноводством 14 років тому. Сьогодні на його фермі 1000 поросят. Крім свиноводства чоловік вирощує сою та інші зернові культури.

Як раніше повідомляв Landlord, науковці з американського Університету Еморі опублікували дослідження, в якому заявили: свині не менш розумні за собак, дельфінів, приматів та навіть людей. Після десятків тестів вчені встановили: свині мають гарно розвинені когнітивні здібності, хорошу довгострокову пам’ять та можуть проходити лабіринти. Крім того, вони розрізняють емоції та навіть мову символів.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!