Новини / Тваринництво     11 лютого 2019 08:46

Зірка Youtube: фермер з Житомирщини веде відеоблог про вирощування свиней

Фермер з Житомирщини Олександр Дмитрук – популярний відеоблогер. Його ролики про вирощування та годування свиней збирають десятки тисяч переглядів. Також він викладає огляди с/г техніки (сівалок і тракторів) та розповідає про вирощування сої на власних плантаціях за безплужною технологією агронома Івана Овсінського.

Власні відео Олександр Дмитрук викладає на Youtube-каналі.

«Уся моя діяльність базується на одному девізі: просто, надійно та ефективно», – розповідає в ролику блогер-свиновод, демонструючи спеціальні клітки зі свиноматкою.

Б/в клітки коштують біля $100. Без них фермер радить навіть не починати розводити свиней.

Підлога в усіх клітках зі свиноматками – обов’язково має бути під значним нахилом. Це необхідно для того, аби всі відходи одразу стікали в так званий гноєтранспортер.

ЧитайтеСвиня з Канади Естер популярніша за голлівудських зірок

«Чим це краще за гратчасту підлогу? По-перше, це набагато простіше й дешевше. По-друге, поросята набагато легше переносять відлучення. Тому що вони не знаходяться в стерильних умовах – відповідно, швидше набувають імунітет», – радить блогер.

Тим, хто не має жодного досвіду у вирощуванні свиней, блогер радить починати з дорощування тварин. Тобто купувати поросят по 25 кг, відгодовувати їх та продавати далі. Так можна заробити перший капітал. Далі – вже братися за розведення свиноматок.

Також серед лайфхаків Олександр Дмитрук наводить бетонну підлогу «власного розливу».

«Підлогу заливаю бетоном не зі щебенем, а з відсівом. Тому що з часом бетон стирається і камінчики щебеню заважають під час прибирання та можуть пошкодити ноги тварин», – додає фермер.

Олександр Дмитрук почав займатися свиноводством 14 років тому. Сьогодні на його фермі 1000 поросят. Крім свиноводства чоловік вирощує сою та інші зернові культури.

Як раніше повідомляв Landlord, науковці з американського Університету Еморі опублікували дослідження, в якому заявили: свині не менш розумні за собак, дельфінів, приматів та навіть людей. Після десятків тестів вчені встановили: свині мають гарно розвинені когнітивні здібності, хорошу довгострокову пам’ять та можуть проходити лабіринти. Крім того, вони розрізняють емоції та навіть мову символів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!