Новини / Тваринництво     12 лютого 2019 11:05

Фермер із Данії за €1,6 млн модернізував зливну систему для свиней

Данський фермер Йорген Берт, маючи два господарства по 4 000 та 2250 свиней, власноруч створив зливну систему для свиней. У проект інвестував €1,6 млн. Частину коштів виділила держава, частину – взяв зі свого бізнесу.

Про це повідомляє Pig Progress.

Йорген Берт створив спеціальні воронки для забору гною. Їх вмонтовують у підлогу. Воронки збирають відходи й відводять їх у спеціальну збірну каналізацію.

Також у воронках збирається газ. Його виводять окремо. У такий спосіб вирішується проблема з кондиціонуванням. Адже в сараї не потрібно додатково провітрювати приміщення, аби позбавитися небезпечних і неприємних газоподібних речовин.

ЧитайтеТрави та іграшки: вчені з’ясували, як підвищити продуктивність свиней

Касети (так називає воронки Йорген Берт), можна розміщувати в шахматному порядку або одну напроти одної.

Модернізувати каналізаційну систему данському фермеру довелося, аби отримати дозвіл на розведення свиней. А для цього на фермі мав бути низький рівень викидів метану та інших газів в атмосферу (інакше довелося б тримати вдвічі менше поголів’я свиней). Також через близькість до населеного пункту на фермі потрібно було до мінімуму звести неприємні запахи. Тому, щоб у гноєві не накопичувався метан і аміак, Йорген Берт вигадав систему, під час проходження якої кількість газу суттєво скорочувалася б.

Як раніше повідомляв Landlord, фермер з Житомирщини Олександр Дмитрук веде відеоблог про вирощування та годування свиней. Ролики збирають десятки тисяч переглядів. Також він викладає огляди с/г техніки (сівалок і тракторів) та розповідає про вирощування сої на власних плантаціях за безплужною технологією агронома Івана Овсінського.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також