Новини / Рослинництво     24 травня 2019 08:47

Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Про це повідомляє Укрінформ.

На перспективності вирощування конопель для українських виробників акцентував увагу у своєму виступі на конференції «Український трав’яний агробізнес» директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

Читайте: Нібулон спустив на воду найдовше в Україні 140-метрове судно-гігант ВІДЕО, ФОТО

Експерт розповів, що сьогодні в Україні відновлюється виробництво технічних конопель: під них на цей час відведено 4–4,5 тис. га, і  в різних областях посіви постійно збільшуються. Вирощування традиційної для України сільгоспкультури має добрі перспективи, оскільки попит на неї у світі значно зріс.

В Європі все  популярнішими стають ліки, продукти харчування, будматеріали, текстиль, одяг і взуття, вироблені з конопель. При цьому пропозиція сировини на ринку поки обмежена. Тож «українським аграріям є куди рухатися», – вважає Віктор Кабанець.

Проблем з отриманням ліцензії на вирощування конопель, за словами фахівця, сьогодні немає.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні видано першу ліцензію на ввезення і переробку КБД-сировини (джерелом якої є коноплі), а також на експорт продуктів її переробки в Європу та інші країни світу.

Рослинництво        13 серпня 2019 14:47

Прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

Експерти USDA підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи у 2019–2020 маркетинговому році за рахунок очікуваного зростання валового збору цієї зернової культури в Україні.

Про це повідомляє АПК-Информ.

За оновленими даними аналітиків USDA, у 2019–2020 МР глобальне виробництво кукурудзи може зрости до 1,108 млрд т (порівняно з 1,105 млрд т за попередньою оцінкою).

Цей показник збільшено за рахунок підвищення прогнозу щодо урожаю кукурудзи в Україні – до 36,5 млн т проти 34 млн т за липневою оцінкою. Таким чином, в Україні очікується новий рекорд з виробництва кукурудзи.

Читайте: Зелений бізнес: успішна модель заробітку на рослинах

Також підвищувальні коригування валового збору зернової здійснено для ЄС – до 64,8 млн т і США – до 353,1 мл. т. Зменшено прогноз з виробництва кукурудзи у 2019–2020 МР для Росії – до 13 млн т та Індонезії – до 12,7 млн т.

Прогноз світового експорту кукурудзи на 2019–2020 МР також дещо підвищено (до 172,2 млн т проти 171,2 млн т). Для України показник експорту кукурудзи прогнозують на рівні 30 млн т.

Як повідомляв Landlord, у 2018 році отримано найбільші в історії незалежної України обсяги валового збору кукурудзи – 35,8 млн т при врожайності 78,4 ц/га.

Поділися

Рослинництво        12 серпня 2019 12:01

Урожай льону в Україні буде найменшим за 12 років

Урожай льону в Україні у 2019 році прогнозують на 24% менший, ніж у 2018-му. Експерти стверджують, що за умови врожайності цієї культури на рівні 10,3 ц/га (середньої за останні 3 роки) аграрії можуть зібрати близько 18 тис. т льону, що буде найменшим показником за останні 12 років.

Про це повідомляє АПК-Информ.

На українському ринку насіння льону аналітики відзначають низку антирекордів:

  • Урожай насіння льону у 2018–2019 маркетинговому році скоротився до 23 тис. т і став найменшим показником за останні 10 років.
  • Експорт насіння льону у 2018–2019 маркетинговому році прогнозується на 47% менший, ніж у попередньому МР, – мінімальний за останні 5 років.
  • У 2019 році посівні площі під льоном скоротилися до 17,7 тис. га, що стало мінімальним показником за останні 15 років.
  • У 2019 році урожай льону прогнозується на рівні 18 тис. т, і в такому разі це буде найменший показник за останні 12 років.
  • Внутрішнє споживання льону у 2019–2020 МР прогнозується на рівні 8 тис. т (що на 13% менше, ніж у попередньому МР).
  • Експортний потенціал щодо льону у 2019–2020 МР оцінюють у 10 тис. т (що на 17% менше, ніж у попередньому МР).

Читайте: В Україні запрацював онлайн-сервіс для аудиту земельних ділянок

І в майбутньому сезоні, як відзначає аналітик Юлія Іваницька, надій на збільшення виробництва льону практично немає: навіть якщо і зросте урожайність, це зможе лише частково компенсувати втрати від значного зменшення посівних площ під цією культурою.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018-19 маркетинговому сезоні експорт українського льону впав до 10-річного мінімуму. Торік Україна експортувала всього 4,8 тис. тонн, тоді як 2017-го ця цифра становила 15,2 тис. т. Таку тенденцію пояснюють рекордно малими посівними площами.

Поділися

Технології        24 липня 2019 16:39

Канабіс як потужне знеболювальне: науковці встановили нові властивості конопель

Дослідники канадського Університету Гвельфа виявили, що активна речовина конопель – канабідіол – може полегшувати біль і дає можливість створити засоби, в 30 разів потужніші для зниження запалення, ніж аспірин.

Про це повідомляє ресурс medicalxpress.com.

Відкриття розгортає потенціал для створення природного засобу лікування болю, що забезпечує потужне полегшення без ризику залежності від знеболювальних.

Використовуючи комбінацію біохімії та геноміки, дослідники змогли визначити, що канабіс продукує дві важливі молекули – канфлавін А і канфлавін В.

Читайте: Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Відомі як «флавоноїди», канфлавіни A і B були вперше ідентифіковані в 1985 році, коли дослідження підтвердили, що вони мають протизапальні властивості. Але подальше вивчення цих молекул сповільнювалося протягом десятиліть, через те, що дослідження канабісу було високо регульованим.

Оскільки канабіс зараз легальний у Канаді, а дослідження геноміки значно просунулися, вчені Університету Гвельфа вирішили проаналізувати канабіс, щоб зрозуміти, як Cannabis sativa біосинтезує канфлавіни. Їхні повні результати були нещодавно опубліковані в журналі Phytochemistry.

Описані знахідки дають можливість створити натуральні продукти для здоров’я, які містять ці важливі молекули.

Landlord раніше повідомляв про те, що австралійські вчені виявили нові властивості конопель: канабідіол знищує стійкі бактерії.

Поділися

Технології        27 червня 2019 10:39

Канабідіол знищує стійкі бактерії – австралійські вчені виявили нові властивості конопель

Науковці Університету Квінсленда (Австралія) виявили, що активна речовина конопель – канабідіол – ефективна щодо знищення широкого спектра грампозитивних бактерій, зокрема і тих, які стали резистентними до дії поширених антибіотиків.

Про це повідомляє НВ.

Канабідіол – основну хімічну сполуку, яку екстрагують із рослин конопель – FDA уже схвалила для лікування епілепсії. Зараз дослідники вивчають можливості застосування препарату при інших хворобах, зокрема вплив канабідіолу на біль та запалення.

Читайте: 167 км/год: JCB побив світовий рекорд швидкості трактора

Так, Марк Бласкович з Центру молекулярних біологічних наук Університету Квінсленда у співпраці з Botanix Pharmaceuticals Ltd, виявив потужну здатність канабідіолу знищувати широкий спектр грампозитивних бактерій – навіть тих, які вже мають стійкість до антибактеріальних препаратів.

Його ефективність порівнюють з дією таких засобів, як ванкоміцин або даптоміцин.

Вчені стверджують, що виявлені антимікробні ефекти канабідіолу поряд даними про безпечність його застосування та можливість різних шляхів доставки в організм свідчать про перспективність та значний потенціал цієї речовини.

Landlord раніше повідомляв про те, що сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Поділися

Рослинництво        24 травня 2019 11:22

Виробництво олії в Україні збільшилося на 12%

За даними Державної служби статистики, у січні-квітні 2019 р. українські аграрії виробили майже 1,992 млн т олії, що на 12,3% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Про це повідомляє АПК-Информ.

У квітні виробництво олії зменшилося порівняно з березнем 2019 р. на 4,7%, але однак перевищувало на 8,5% квітневий показник минулого року. Загалом у квітні 2019 р. вироблено 502 тис. т олії.

Читайте: Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Landlord раніше повідомляв про те, що в І кварталі 2019 року в Україні було вироблено 1,49 млн т нерафінованої соняшникової олії, що на 13,6% перевищує відповідний минулорічний показник.

Поділися
Показати ще