Новини / Рослинництво     24 травня 2019 08:47

Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Про це повідомляє Укрінформ.

На перспективності вирощування конопель для українських виробників акцентував увагу у своєму виступі на конференції «Український трав’яний агробізнес» директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

Читайте: Нібулон спустив на воду найдовше в Україні 140-метрове судно-гігант ВІДЕО, ФОТО

Експерт розповів, що сьогодні в Україні відновлюється виробництво технічних конопель: під них на цей час відведено 4–4,5 тис. га, і  в різних областях посіви постійно збільшуються. Вирощування традиційної для України сільгоспкультури має добрі перспективи, оскільки попит на неї у світі значно зріс.

В Європі все  популярнішими стають ліки, продукти харчування, будматеріали, текстиль, одяг і взуття, вироблені з конопель. При цьому пропозиція сировини на ринку поки обмежена. Тож «українським аграріям є куди рухатися», – вважає Віктор Кабанець.

Проблем з отриманням ліцензії на вирощування конопель, за словами фахівця, сьогодні немає.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні видано першу ліцензію на ввезення і переробку КБД-сировини (джерелом якої є коноплі), а також на експорт продуктів її переробки в Європу та інші країни світу.

Читайте також