Новини / Рослинництво     16 травня 2019 17:32

Ранні картопля та капуста в Україні дешевші, ніж торік

Капуста за рік стала дешевшою на 40%, картопля – на 35%. Зниження цін відбулося завдяки збільшенню власного виробництва та імпорту. Виняток - тепличні помідори.

Ціни на популярні ранні овочі в Україні порівнюють аналітики «Інфо-Шувар». За їхніми даними, більшість овочів нового врожаю на гуртових ринках коштує навіть дешевше, ніж рік тому.

Хоча борщовий набір старого коштує дорого, ранні капуста та картопля дешевші, ніж торік. Аналітики вважають, що зниженню цін на картоплю сприяло збільшення пропозиції як вітчизняної продукції, так і імпортної з Азербайджану та Єгипту.

Читайте: Чому злетіли ціни на цибулю і хто на цьому заробив

Просідання цін на капусту, за їхніми даними, зумовлено суто збільшенням пропозицій вітчизняної продукції. Знизилася ціна й на цвітну капусту: на 30% за рік.

Проте не всі ранні овочі подешевшали за рік: ранні буряк та морква на 12-18% дорожчі, ніж минулого року. На 2-3% дорожчі й тепличні томати.

Фахівці «Інфо-Шувар» зазначають, що ціни на ранні овочі могли б бути ще нижчими, Бо збільшилися виробничі площі в теплицях. Але через похмуру та холодну погоду визрівання овочів у них затримується.

Як повідомляв нещодавно Landlord, українські фермери поставили на ринок перші партії ранньої моркви.

Читайте також