Новини / Овочівництво     10 травня 2020 12:01

Карантин переживуть не всі фермерські господарства – УПОА

Реалізація вітчизняної плодоовочевої продукції впала до 70% у порівнянні з минулим роком, збитки виробників продовжують накопичуватись

Продовольчих ринки в Україні так і не поновили повноцінну роботу, не дивлячись на дозвіл Кабміну. Як наслідок – продажі свіжої плодоовочевої продукції вже знизилися в середньому на 60-70% у порівнянні з показниками 2019 року. Більше того, зниження ціни на ранні овочі та ягоди також суттєво позначилося на прибутках фермерів. Станом на кінець квітня, свіжа плодоовочева продукція подешевшала в середньому на 30-40% по відношенню до показників минулого сезону.

Отже українські виробники продовжують накопичувати збитки. Враховуючи, що карантинні обмеження в Україні продовжено до 22 травня, збитки фермерів можуть сягнути таких масштабів, що в наступному році частина виробників просто не зможе почати новий сезон через брак коштів.

«Ще декілька тижнів тому, тепличний огірок відвантажувався по 12-15 грн/кг, що приблизно дорівнював рівню собівартості, а виробники суниці садової реалізовували ягоду по 50-80 грн/кг (на 40% дешевше ніж минулого року). Подальше потепління сприятиме росту пропозиції тепличної плодоовочевої продукції, що в свою чергу, відобразиться на ціні. Тому збитки фермерів в цьому сезоні навряд чи закінчились. І це не говорячи про тих виробників, хто просто викидав свою продукцію на смітник», – прокоментувала ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Читайте: ТОП-5 порад при приготуванні робочої суміші для захисту рослин 

Робота ринків суттєво обмежена жорсткими санітарними нормами. Наприклад, на ринках, що функціонують в Києві, Одесі, Чернігові, Хмельницькому, Львові перевіряється температура тіла відвідувачів на вході та контролюється кількість покупців в торговому павільйоні. Кожен з працюючих ринків має бути оснащеним антисептиками, а відстань між продавцями становить не менше 3 метрів.

За таких умов працювати здатні далеко не всі ринки, до того ж питання з громадським, обласним та міським транспортом залишається відкритим. Значна частина обслуговуючого персоналу, продавці та покупці фізично не спроможні потрапити на ринок.

Втім, як повідомили у Держспоживслужбі, станом на 7 травня дозвіл на відкриття в Україні отримали 562 продовольчих ринка. Зокрема, за офіційною інформацією КМДА, 10 травня у столиці працюють 19 агропродовольчих ринків.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про продовження карантину в Україні до 22 травня.

Джерело: УПОА 

Читайте також