Новини / Технології     09 травня 2020 14:02

ТОП-5 порад при приготуванні робочої суміші для захисту рослин

Навіть досвідчені агрономи іноді роблять помилки під час приготування суміші для комплексного обробітку посівів

Травень – найбільш насичений місяць за кількістю хімічних обробок рослин. На жаль, навіть досвідчені агрономи іноді роблять помилки під час приготування робочої суміші. Поспілкувавшись з фахівцями провідних господарств України, Landlord зібрав їх поради щодо цього питання.

Не компонуйте занадто складні розчини, намагаючись за один прохід обприскувача внести відразу 5-6 різних пестицидів і мікродобрив. Далеко не всі фахівці здатні прорахувати реальну сумісність усіх складових цього «компоту» та наслідки їх впливу на посіви. Це може спричинити сильний стресу рослин.

Контролюйте, щоб механізатори стежили за чистотою внутрішніх стінок бака і трубопроводів обприскувачів. Існують чіткі прості правила догляду за обприскувачами, що особливо важливо при переході від внесення одного препарату на інший. Краще застосовувати спеціальні дезактивуючі засоби, якими промивається система. Вони недорогі і дозволяють продовжити термін нормальної експлуатації машини.

Читайте: Несприятливі кліматичні умови не катастрофа, якщо чітко прораховується кожен агрономічний елемент – Анна Бердник 

Зверніть увагу на якість змішування препаратів з водою в баку обприскувача. Робочий розчин повинен бути однорідним, інакше внесення його не має сенсу. Якщо на це завдання з метою підвищення продуктивності відводяться лічені хвилини, потрібно використовувати мобільні цистерни-змішувачі. Це також бюджетне технічне рішення, яке дозволить ефективно використовувати дорогі препарати для захисту рослин.

Багато видів сучасних ЗЗР можна вносити зі зниженою нормою витрати води на гектар – від 75 до 120 л/га. Це дозволяє підвищити продуктивність роботи, завдяки скороченню кількості заправок і заощадити воду. В цьому плані варто проконсультуватися з виробником препаратів.

Не слід забувати і про показники жорсткості та кислотності води. В принципі якісні препарати відомих виробників нормально реагують на тимчасове перебування в невідповідному водному середовищі. Проте краще не ризикувати і застосувати спеціальні препарати або лимонну кислоту з у поєднанні із сульфатом амонію. Варто нагадати і про те, що для обприскування бажано брати чисту воду, а не каламутну рідину з найближчої водойми.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про прогноз глобального виробництва пшениці у 2020 році.

Читайте також