Новини / Інвестиції     03 вересня 2021 14:00

Капітальні інвестиції у сільське господарство зросли, попри інвестиційну кризу: які галузі отримали найбільше грошей

Не дивлячись на інвестиційну кризу, капітальні інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки зросли - Інститут аграрної економіки

Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки за січень-червень 2021 року склали 28,2 млрд грн. Про це інформує Інститут аграрної економіки.

У мисливство та надання пов’язаних із ними послуг вкладено 19 млрд грн (67,5%), лісове господарство та лісозаготівлі — 311 млн грн (1,1%), рибне господарство — 14,3 млн грн і виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів — 8,8 млрд грн (31,4%).

У структурі капітальних інвестицій в економіку вкладення у виробництво агропродовольчої продукції у січні-вересні цього і минулого років незмінно зайняли 14,8%. Середня за січень-червень 2016/20 років частка капітальних інвестицій, в їх загальних річних обсягах по сільському господарству становить 41%, а харчовій промисловості — 43,1%.

Читайте: AgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

Зазначається, що загальні обсяги капітальних інвестицій у сільське господарство за січень-грудень 2021 року можуть скласти 47‑52 млрд грн, а в харчову промисловість — 21‑24 млрд грн.

Капітальні інвестиції у сільське господарство у січні-червні цього року у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросли на 17,9%, а в лісове господарство — на 271,4%.

Підвищення рівня інвестиційної привабливості сільського господарства зумовлено переважно розпочатим зростанням цін на сільськогосподарську продукцію.

“У рибному господарстві та харчовій промисловості, де індекси капітальних інвестицій у січні-червні до такого ж періоду минулого року становили відповідно 80,1% і 89%, інвестиційна криза поки що поглиблювалася. Проте вже у короткостроковій перспективі слід очікувати на досягнення нижньої точки інвестиційної кризи у харчовій промисловості, підвищення рівня її інвестиційної привабливості та активізації інвестиційних процесів у сільському господарстві й харчовій промисловості”, — зазначив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, к.е.н. Микола Кісіль.

За словами фахівця, цьому сприятимуть очікуване зростання цін на продукцію сільського господарства і продовольства на світовому і внутрішньому ринках, посилення інвестиційної привабливості харчової промисловості, повернення інвесторів до реалізації відкладених на час кризи інвестиційних проєктів, покращення безпекових умов й інші чинники.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році в аграрній галузі України відбулась інвестиційна криза, глибина якої співставна з падінням 2009 року.

Джерело: Інститут аграрної економіки

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також