Новини / Інвестиції     23 березня 2021 11:20

За минулий рік капітальні інвестиції в український АПК впали на 47%

У 2020 році в аграрній галузі України відбулась інвестиційна криза, глибина якої співставна з падінням 2009 року

У 2020 році обсяг капітальних інвестицій в сільське господарство України склав 36 млрд грн.  А загалом капітальні інвестиції у агропромислові сектори економіки (включно з виробництвом готових продовольчих товарі, рибну галузь тощо) за січень-грудень минулого року становили 56,97 млрд грн. Про це з посиланням на остаточні дані державної служби статистики повідомив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Кісіль.

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, капіталовкладення в агропромислові сектори економіки торік суттєво скоротилися і склали лише 53,3 % відповідного показника 2019 року. Індекси обсягів цих капітальних інвестицій за січень-грудень 2020 року до відповідного періоду попереднього року становлять по сільському господарству 54,7 %, лісовому господарству – 65,5 %, рибному господарству – 53,6 %, а також харчовій промисловості – 51,5 %.

«Ці показники свідчать, що у 2020 році в АПК відбулася інвестиційна криза, глибина якої співставна з 2009 роком, коли в умовах світової фінансової кризи капітальні інвестиції у сільське господарство України скоротилися більш ніж наполовину», – зауважив Микола Кісіль.

Інвестиційний спад по сільському господарству і харчовій промисловості в 2020 році був глибшим, ніж в інших секторах економіки, по яких індекс капітальних інвестицій склав 62,8 %. При цьому інвестиційна криза у сільському господарстві супроводжувалася скороченням обсягів виробництва сільськогосподарської продукції – на 11,5%. Тому в 2021 році слід очікувати на посилення у сільськогосподарських товаровиробників дефіциту власних коштів на фінансування капітальних інвестицій.

ЧитайтеAgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

Серед факторів, які вплинули на зменшення інвестицій науковець назвав наступні:

  • недостатньо обґрунтовані зміни в макроекономічному управлінні АПК; несприятливі кліматичні умови року;
  • пандемієя COVID-19 і пов’язані з нею локдауни;
  • відмова агробізнесу від реалізації інвестиційних проектів у очікуванні відкриття ринку землі;
  • зменшення реальних обсягів державної фінансової підтримки;
  • погіршення умов діяльності МСБ;
  • посилення ризиків інвестування і збереження капіталу.

Інвестиційний спад 2020 року негативно позначиться на темпах розвитку економіки та валютних надходженнях у цьому та наступних роках. Тому необхідні заходи щодо пріоритетної активізації інвестиційної діяльності в агропродовольчих секторах економіки – підсумував Микола Кісіль.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що парламент загруз у поправках до закону про земельну децентралізацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також