Новини / Земля     04 березня 2019 14:45

Кабмін бойкотує подання до ВР законопроекту про обіг земель

Відповідно до закону про продовження дії земельного мораторію до 2020 р., що набув чинності 7 лютого, Кабмін мав ще до 1 березня подати до ВР законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», але уряд уже втретє зірвав терміни подання документа. Причини КМУ не розголошує.

Про це повідомляє Економічна правда.

Законопроект мали спільно розробити Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінфін, Держгеокадастр та Мін’юст до 15 лютого. Ще 13 лютого Кабмін оголосив, що має вчасно подати до Верховної Ради цей документ.

Читайте: Уряд Туреччини наполегливо домагається зниження цін на продукти

Про те, хто персонально в уряді несе відповідальність за бойкот земельної реформи, невідомо. При цьому є інформація (зазначена в Меморандумі про співпрацю України та МВФ), що проект закону Кабінет Міністрів вже давно підготував.

Landlord раніше повідомляв про те, що 13 лютого під час засідання КМУ було затверджено План організації з підготовки законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення, який уряд має подати до Парламенту до 1 березня.

Фото: Getty Images

Політика        22 серпня 2019 08:57

Ринок землі: суд розгляне позов про бездіяльність Кабміну

Суд розгляне позов про визнання протиправною бездіяльності Кабміну, який не розробив та не виніс на розгляд парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Про відкриття провадження у справі повідомляє портал Окружного адміністративного суду м. Києва.

Підготовче засідання у справі призначене на 24 вересня цього року.

Читайте: Дмитро Разумков назвав ринок землі спірним питанням

Серед вимог позову – зобов’язати профільні міністерства та Кабмін розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення та подати його на розгляд Верховної Ради.  Відповідачами у справі, крім Кабміну, виступають профільні міністерства та відомство, пов’язані з розробленням даного законопроекту: Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінфін, Мін’юст, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Як повідомляв раніше Landlord, Президент України Володимир Зеленський заявив, що ринок землі в Україні з’явиться в 2020 році.

Поділися

Політика        12 серпня 2019 16:41

Кандидатів у міністри треба перевіряти на поліграфі: пропозиції президенту від Ірини Паламар

Призначаючи нових міністрів, слід встановити, чи захищають вони національні інтереси. Для цього всі кандидати на посади в уряді мають пройти перевірку на поліграфі. Таку пропозицію надіслала в офіційному листі до президента Володимира Зеленського голова АТУ Ірина Паламар.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації тваринників України.

Голова Офісу реформ Intelligence AGRO та Асоціації тваринників України Ірина Паламар вважає, що майбутнім членам Кабміну слід влаштувати тестування на поліграфі, під час якого вони повинні довести свої прагнення «відстоювати національні інтереси, а не представляти інтереси певних геополітичних груп, фондів чи мультинаціональних компаній».

За її словами, це необхідно, аби запобігти перетворенню України на «сировинний придаток».

Читайте: Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

Ірина Паламар запропонувала президентові свою допомогу в розробленні опитувальника для такого тестування.

Landlord раніше повідомляв про те, що Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського з проханням залучити представників Асоціації тваринників України до робочої групи з підготовки проекту закону щодо протидії рейдерству і розповіла, що треба змінити в законодавстві для посилення прав власників бізнесу.

Поділися

Політика        05 серпня 2019 12:20

Земельна реформа не першочергове питання — Дмитро Разумков

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков вважає земельну реформу в Україні не першочерговим, але важливим питанням.

Про це голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков і майбутній спікер Верховної Ради заявив в інтерв’ю російському виданню «КоммерсантЪ».

У Разумкова поцікавилися, на якому місці серед пропозицій у парламенті буде земельна реформа (йдеться про скасування мораторію на продаж сільгоспземель)?

«Думаю, це не першочергове питання, але це важливе питання, яке потрібно буде вирішувати», – зазначив Дмитро Разумков.

Читайте: Попри мораторій: на OLX виставлено на продаж 52,4 тис. га пайової землі

Як повідомляв Landlord, Дмитро Разумков раніше заявляв, що скасування мораторію на продаж сільгоспземель в Україні можливо протягом року.

Поділися

Фінанси        02 серпня 2019 16:41

До 150 млн гривень в одні руки: Уряд обмежив держдопомогу фермерам

Кабінет міністрів України обмежив суму фінансової підтримки, що надається одному сільгоспвиробнику, до 150 млн грн.

Про це йдеться в Постанові КМУ від 17 липня, опублікованій сьогодні на сайті уряду.

Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Згідно з нею сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного року суб’єкту господарювання або сільськогосподарському товаровиробнику та пов’язаним із ним особам, за напрямами держпідтримки, передбаченими пунктом  4 цього Порядку, не може перевищувати 150 млн грн.

Читайте: Урожай збирати нікому: чому вінницькі садівники відмовляються від розширення виробництва

Відзначено, що ті виробники, які у 2019 році отримали (до набрання чинності цією постановою) держдопомогу в сумі понад 150 млн грн, повертати її назад до бюджету не будуть.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2019 році за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» українським фермерам нараховано 81,4 млн грн компенсацій.

Поділися

Земля        30 липня 2019 20:58

Офіс президента: ринок землі відкриють цього року

Запустити ринок землі сільгосппризначення в Україні планують до кінця 2019 року. Таку заяву в інтерв’ю Bloomberg зробив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

Про це повідомляє Громадське.

За словами Олексія Гончарука, зараз Офіс президента веде переговори зі Світовим банком щодо вибору моделі відкриття ринку сільгоспземель в Україні.

Читайте: Україна може перетворитися на імпортера продовольства: Богдан Данилишин застерігає нову владу

У разі обрання найрадикальнішої моделі – скасування мораторію призведе до щорічного прискорення зростання української економіки на 3%, у разі найменш радикальної — на 0,5%. Як відзначив посадовець, в Офісі шукають «найменш болючу та найбільш ефективну модель».

Про необхідність швидкого скасування мораторію на продаж сільгоспземель Олексій Гончарук висловився так:

«У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно».

Landlord раніше повідомляв про те, що попри мораторій на OLX виставлено на продаж 52,4 тис. га пайової землі.

Поділися
Показати ще