Новини / Фінанси     04 березня 2019 11:11

Уряд Туреччини наполегливо домагається зниження цін на продукти

У Туреччині  триває урядова кампанія зі зниження цін на продукти харчування: перевірки, штрафи та інші заходи, якими держава тисне на виробників, спрямовані на зниження рівня інфляції. У п’ятницю Ердоган пообіцяв, що уряд «вийде з ринку», тільки якщо ціни знизяться.

Про це повідомляє Bloomberg.

Харчові продукти та безалкогольні напої становлять найбільшу складову індексу споживчих цін (23,29% від загального обсягу).

Увага уряду до цін на продукти зумовлена наближенням виборчої кампанії до місцевих органів влади. Зростання витрат на продовольство суттєво шкодить авторитету партії президента серед найбідніших 82 мільйонів людей у ​​країні.

Минулого місяця у великих містах відкрилися торгові центри, які пропонували овочі та фрукти з великими знижками.

Читайте: У Туреччині люди стоять у чергах за овочами

Експерти стверджують, що різноманітні короткострокові заходи, вжиті адміністрацією, щоб стримати інфляцію і, зокрема, щоб знизити ціни на продукти харчування, почали давати ефект. Однак Туреччині потрібне структурне рішення, щоб запобігти зростанню цін на продовольство та інших імпортних товарів, якщо «збільшиться тиск на ліру».

Економісти Bloomberg вважають, що хоча зусилля уряду щодо зниження цін на фрукти та овочі досягли успіху, найбільш вірогідними датами початку фінансового пом’якшення залишаються квітень або червень.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Туреччині деякі продукти харчування подорожчали на 800%.

Фото: Bloomberg
Люди в черзі купують овочі в Анкарі. Фотограф: Adem Alton (AFP через Getty Images)

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також