Новини / Рослинництво     13 листопада 2018 10:04

Із урожаєм зернових світ покладає надії на Канаду і Китай


За прогнозами продовольчої і сільськогосподарської організації FAO, виробництво зернових у світі у 2018 році становитиме 2 601 млн тонн, що майже на 10 млн тонн більше, ніж очікувалося місяцем раніше.

Про це повідомив Укрінформ, посилаючись на інформацію прес-служби FAO.

«Основна причина зміни прогнозу – очікуване зростання виробництва пшениці в Канаді та Китаї, що дозволить із запасом компенсувати прогнозоване зниження обсягів виробництва в Австралії та ЄС», – йдеться в повідомленні.

Проте рекордний рівень 2017 року перевищити поки не вдається. За сьогоднішнім прогнозом, відставання – на 57 млн тонн (2,1 %).

Читайте: США вважають Україну сильним конкурентом на ринку зернових.

Загалом у світі цього року зменшилося виробництво пшениці, зате дещо зросли обсяги рису.

Відзначається, що обсяг виробництва пшениці у 2018 році може становити близько 728 млн тонн, що на 4,3 % нижче, ніж у 2017 році. Обсяг виробництва фуражного зерна у світі цього року очікується на рівні 1 360 млн тонн, що на 2,2 % нижче, ніж у році минулому. При цьому поточний прогноз був скоректований у бік підвищення порівняно із жовтневим показником.

За прогнозами FAO, виробництво рису у 2018 році очікується на рівні 513,0 млн тонн, що на 1,3 % вище, ніж у рекордному 2017 році. Приріст в основному пов’язаний з розширенням посівних площ унаслідок сприятливої ​​цінової кон’юнктури.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також