Новини / Думки     07 лютого 2020 09:05

Із 2022 року земельна реформа впливатиме на економічне зростання – Алекс Ліссітса

Гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса вважає, що земельна реформа в Україні триватиме 7-8 років. І вона не матиме впливу на зростання економіки України в перші два роки, цей вплив буде відчутний з 2022 року.

Про це Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та гендиректор ІМК, сказав під час щорічної спільної зустрічі Європейської бізнес-асоціації EBA Global Outlook: Boosting Investments, передає Інтерфакс-Україна.

Гендиректор агрохолдингу ІМК вважає, що на першому етапі земельної реформи учасники ринку почнуть «потроху скуповувати землю, формувати масив полів», і це тривалий процес.

Алекса Ліссітса не згоден з прогнозом про те, що ринок землі забезпечить Україні економічне зростання на 0,4% вже в 2020 році (такий прогноз дав голова і засновник інвестиційної компанії «Драгон Капітал» Томаш Фіала). Натомість гендиректор ІМК вважає інакше: очікувати впливу земельної реформи на зростання економіки слід лише у 2022-2023 роках.

Читайте: Законопроєкт про ринок землі: основні положення

Він прогнозує, що цьогоріч – три місяці після відкриття ринку  (жовтень, листопад, грудень) буде затишшя в очікуванні високої ціни на паї.

«Всі чекатимуть, природно, високої ціни. В середньому пайовики в різних регіонах країни очікують ціну таку саму за земельний пай, яка дорівнювала б вартості квартири в обласному центрі, що спочатку апріорі неможливо. Тому транзакції на ринку будуть у межах 5%, що на ринку не відіб’ється», – вважає Алекс Ліссітса.

Як повідомляв раніше Landlord, Верховна Рада 6 лютого розпочала розгляд питання про ринок землі. На кінець сесійного дня розглянули 184 поправки, ухвалили лише одну. Сьогодні, 7 лютого, розгляд питання продовжиться.

Читайте також