Новини    18 лютого 2021 15:01

Іван Слободяник: малі фермери можуть залишитись без держпідтримки

Проєкт напрямків державного фінансування АПК на 2021 рік не передбачає виділення коштів Українському державному фонду підтримки фермерських господарств

Малі фермерські господарства України можуть залишитись у 2021 році без важливого для них джерела отримання дешевого фінансування. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник після засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики ВР.

На комітеті було презентовано проєкт напрямків державної підтримки сільськогосподарської галузі на поточний рік, який розроблено урядом.

У цілому, як пише Іван Слободяник, сама цифра коштів, виділених на державні програми фінансування агросектору залишилась без змін і становить 4,5 млрд грн, які передбачені у загальному фонді бюджету-2021.

«І тут нюанс, бо у документі не фігурує Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Так, з загального фонду держбюджету на підтримку аграріїв виділено 4.5 млрд грн, а на підтримку фермерів через держфонд – 0 (нуль) грн. А саме цей фонд є дуже популярним інструментом для фермерів», – зазначив голова ВКФ.

ЧитайтеПроєкт зрошення на півдні України буде запущений вже цього року

Він пояснив, що основна маса українського фермерства (39 тис господарств із 50 тис зареєстрованих юросіб в АПК) – це господарства з розміром земельного банку до 500 га. Таким суб’єктам досить важко отримати звичайне банківське кредитування, тож фактично тільки цей фонд дає можливість залучити фінанси на розвиток чи на поповнення обігових коштів.

Іван Слободяник повідомив, що вже звернувся з пропозицією врахувати в напрямках підтримки на наступний рік  фінансування безвідсоткових кредитів для фермерів через вказаний Фонд, але чи будуть зауваження взяті до уваги невідомо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що cвітові ціни на мінеральні добрива досягли багаторічних максимумів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...