Новини / Технології     18 лютого 2021 12:55

Світові ціни на мінеральні добрива досягли багаторічних максимумів

Ціни зростають під тиском подорожчання сирої нафти і природного газу за останні чотири місяці на 65-70%, а морози додали проблем у виробництві та логістиці

У світі різко подорожчали мінеральні добрива, що може відчутно вдарити по кишені фермерів. Ті, хто їх вже купив, повинні бути дуже щасливими, тому що закупівельні ціни стрімко ростуть. Аграріям вже давно не доводилося витрачати стільки грошей на найважливіші види добрив. У минулому році ціни постійно зростали, але тепер з’явилися нові чинники, що сприяють цій малоприємній тенденції. Про це повідомляє Аgrarheute.

До недавнього часу більшість аналітиків припускали, що в 2021 році ціни на добрива зростуть помірно. Однак, нині справи йдуть зовсім інакше: з листопада сира нафта, найважливіший індикатор світового економічного розвитку, подорожчала на 70%. Водночас ціни на природний газ в Європі – найбільшу статтю витрат при виробництві азотних добрив – зросли на 65%, що має свої наслідки.

Крім того, є кілька додаткових факторів, що впливають на ситуацію: нізькі температури в США в даний час викликають значні логістичні проблеми, оскільки багато річок, що з’єднують затоку США з Середнім Заходом, замерзають. У Європі та Росії морозна погода останніх декількох тижнів також значно ускладнила поставки добрив і сільськогосподарських хімікатів.

Нарешті, треба враховувати високі ціни на зерно в усьому світі і, як наслідок, сильне зростання попиту з боку сільського господарства щодо весняних закупівель добрив для наступного врожаю.

Дослідження міністерства сільського господарства США (USDA) показало, що північноамериканські фермери хочуть розширити посівні площі під кукурудзою, соєю та ярою пшеницею. Це безпосередньо відобразилось в динаміці цін на добрива, які за короткий час піднялися до багаторічних максимумів як на північноамериканському ринку, так і в експортних ринках.

Фермерам доводиться приймати непрості рішення. Якщо пропозиція зерна наступного врожаю збільшиться так сильно, як прогнозується, ціни, відповідно, впадуть – на тлі дуже високих витрат на виробництво. Досі неясно, як будуть розвиватися ціни на енергоносії і, отже, впливати на вартість виробництва добрив.

ЧитайтеАлекс Ліссітса: у аграрній стратегії не враховані три фундаментальні питання

Найважливішим азотним добривом в Німеччині є КАС. Тут ціни на спотовому ринку в німецьких імпортних портах в середині лютого виросли майже до 230 євро за тонну. Це приблизно на 20 євро більше, ніж в січні, і на 35 євро більше, ніж в грудні. При довгостроковому порівнянні ціни були настільки ж високими в кінці 2018 року.

Ціни на карбамід підскочили ще сильніше. Тут на спотовому ринку котирувалися ціни 370 євро за тонну. Це майже на 90 євро більше, аніж в січні, і при цьому найвищі ціни за багато років. Ціни на найважливіше фосфорне добриво – діамонійфосфат (DAP) в середині лютого підскочили до 452 євро за тонну. Це на 50 євро більше, ніж в січні, і найвищі ціни з грудня 2018 року. Зростання цін на калійні добрива менш різке – в середині лютого пропонується трохи менше 240 євро за тонну, що приблизно на 10 євро більше, ніж на початку року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Мексика опинилася в заручниках імпорту генно-модифікованої кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також