Новини / Фінанси     10 листопада 2020 14:01

Іван Єрко: На агробізнес припадає до 40% кредитного портфеля ОТП Банку

Участь ОТП Банку в кобрендинговій програмі з компанією «UKRAVIT» формує вигідну для сільгоспвиробників фінансову пропозицію та дозволяє кредитувати фермерів під символічні 0,01% річних

Аграрний напрям є одним з важливих для ОТП Банку — традиційно на сільськогосподарський бізнес припадає 30–40% кредитного портфеля банку. Про це розповів начальник відділу «ОТП Агро Фабрика» Іван Єрко.

За його словами, діяльність в агро ОТП Банк починав зі співпраці з великими агрохолдингами, що обробляли площі від 20 000 га. Але приблизно п’ять років тому банк налагодив стосунки з усіма агровиробниками вказаної категорії й постало питання, як співпрацювати з великою кількістю господарств з меншим земельним банком.

«Це стало для нас своєрідним викликом, і ми почали шукати відповіді, що потрібно змінити у підходах до клієнтів. Адже це два різних портфелі клієнтів — не можна однаково працювати з агрохолдингом, де є фахова фінансова служба, і середнім чи малим фермером», — розповів Іван Єрко.

Тому в банку спростили процедуру оформлення кредиту, яка займає лише до дев’яти діб від подачі заявки до отримання фермером коштів, питання застави було вирішено за рахунок того, що банк став системно працювати з аграрними розписками — до 15 млн гривень можуть бути видані виключно за рахунок цього механізму. Як наслідок, у проєкті «Агро Фабрика», який має вже чотирирічну історію та охоплює господарства від 400 га, працюють 13 менеджерів у всіх регіонах країни, а загальний кредитний портфель становить близько 2 млрд гривень. Це показник активних кредитів, а загалом, з урахуванням підписаних контрактів сума сягає вже 3 млрд гривень.

«Участь ОТП Банку в кобрендинговій програмі з «UKRAVIT» («UKRAVIT Finance») є логічним продовженням нашої політики розширення роботи у сегменті. Ми поєднали наші зусилля, щоб створити окремий зручний продукт для клієнта — у нас є швидкість та зручність у оформленні документів і заставі, а «UKRAVIT» додає до цих переваг привабливу фінансову пропозицію. Ми маємо можливість профінансувати клієнта на пів року під символічні 0,01%. Цьогоріч у програмі вже залучені близько 50 господарств», — наголосив начальник відділу «ОТП Агро Фабрика».

Читайте: Як отримувати високі врожаї на пісках та торфовищах — досвід Перлини Турії

Такі кобрендингові програми, за його словами, працюють на ринку техніки та мають низку переваг. До речі, як підкреслив Іван Єрко, «UKRAVIT» може за бажанням і сам кредитувати фермерів, але логічно, щоб виробник займався якісним продуктом, а банк працював із кредитними ризиками. Таке поєднання є дуже вдалим, бо дозволяє формувати вигідну і зрозумілу для сільгоспвиробника пропозицію.

Її вже належним чином оцінили й у господарствах. Як розповіла головний бухгалтер ФГ «Перлина Турії» Анна Саюк, програма «UKRAVIT Finance», яку запропонувала компанія «UKRAVIT» разом з ОТП Банком, стала для підприємства оптимальним вирішенням усіх поточних фінансових питань. «Ми отримали змогу чітко планувати нашу роботу фактично на сезон вперед і при цьому маємо час для того, щоб обрати максимально вигідний спосіб закриття наших фінансових зобов’язань», — підкреслила вона.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про те, як за рахунок партнерських програм покращити фінансові показники господарства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також