Інвестиції

“Євросем” цьогоріч хоче побудувати комбікормовий завод

ПП “Євросем” у 2023 році планує поставити комбікормовий завод потужністю 60-80 тонн кормів на добу.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

На заводі встановлять лінію з виготовлення гранульованого корму для молодняку ВРХ і дійних корів.

Також підприємство планує встановлення лінії з перероблення сої для виготовлення соєвої макухи.

За словами керівника молочного напряму “Євросема” Миколи Дзюбана, корми в статті витрат молочної ферми сягають 48-50%.

“Тому встановивши власну лінію з перероблення сої, ми зменшимо вартість кормів на 10%”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Компанія “Євросем” – український виробник посівного матеріалу повного циклу. “Євросем” проводить дослідження на українській землі, відбираючи кращі сорти і гібриди рослин для фермерів. Селекція спрямована на отримання високопродуктивного, стійкого до хвороб, шкідників і стресів насіння. У каталозі компанії “Євросем” насіння соняшника, кукурудзи, нішевих культур (соя, сочевиця, нут), які не просто мають сильну генетику, а адаптовані до умов вирощування саме в наших кліматично-погодних умовах.

Нагадаємо, група компаній “ОККО” (OKKO Group) планує восени 2023 року розпочати будівництво в західних областях України заводу з агропереробки та проєкт відновлюваної “зеленої” енергетики вартістю близько $120 млн і $200 млн відповідно.

Які ще заводи хочуть збудувати в Україні

У Бурштині на Прикарпатті планують побудувати завод з переробки кукурудзи на крохмаль. Для будівництва ТОВ “Екоінвест Прикарпаття” взяло в оренду земельну ділянку у 12 га.

У межах допомоги з експорту зерна Угорщина пропонує побудувати на кордоні з Україною переробні заводи. В районі угорсько-українського кордону має бути створена підприємницька зона, де можуть бути збудовані нові переробні заводи, оскільки це стратегічне питання, яке означає довгострокову продовольчу безпеку для всього світу.

Раніше 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути.

В Україні за підтримки Європейського інвестиційного банку планують побудувати до кінця року 5 заводів із виробництва біометану, ще стільки ж наступного, що наблизить нашу державу до заміщення імпорту природного газу.

На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку