Інновації

20 березня 2019 14:29

Програма Агрокебети: студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній

УКАБ на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України започаткувала магістерську програму «Агрокебети». Акцент у програмі роблять на систему менторства: студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній. Розробники проекту сподіваються змінити аграрну освіту – зробити її бізнес-орієнтованою.

Про це повідомляє УНІАН.

Для запуску цього проекту об’єдналися 14 аграрних компаній, які зацікавлені в тому, щоб запровадити в Україні сучасну агроосвіту і підготувати кваліфіковані кадри під свої потреби:

Corteva Agriscience™, «МХП», New Holland, IMMER Group, «Агропросперіс», «ІМК», Cygnet, Bayer, «Галс Агро», Kernel, LNZ Group, «Лімагрейн Україна», AgroHub, SmartFarming.

Читайте: «Ми запускаємо дрони, але нікому керувати трактором»: в агросекторі шукають шляхи подолання проблеми з кадрами

Ідеологом проекту «Агрокебети» є Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК.

Навчання за програмою «Агрокебети» розпочнеться вже 1 вересня 2019 року.

Організатори очікують, що конкурс на програму становитиме 50 осіб на місце. Уже за перші два місяці від запуску проекту, на програму подали заяви майже 10 осіб на одне місце. Це втричі більше, ніж кількість заявок на агроменеджмент, агрономію і інженерію в минулому році в аграрних вишах України.

Однією з ключових особливостей програмі є менторський супровід: протягом усього навчання студентів супроводжуватимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній.

До переліку менторів увійшли:

 • Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український Клуб аграрного бізнесу», Генеральний директор ІМК
 • Ольга Дядечко, директор з персоналу та комунікацій Cygnet Agrocompany
 • Ігор Шилюк, генеральний директор Cygnet Agrocompany
 • Андрій Загорулько, заступник генерального директора з проектного управління ІМК
 • Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК
 • Іванна Бондарчук, керівник департаменту розвитку та інновацій Bayer
 • Тетяна Колодій, керівник департаменту постачання і обслуговування клієнтів Bayer
 • Андрій Перчиць, керівник департаменту маркетингу Bayer
 • Наталія Рибак, начальник виробничого управління агродепартаменту МХП
 • Олексій Сергієнко, головний агроном МХП
 • Юрій Шлончак, керівник управління експортних продажів агродепартаменту МХП
 • Сергій Доброгорський, директор агродепартаменту МХП
 • Володимир Бондаренко, фінансовий директор Cygnet Agrocompany
 • Олександр Гірман, головний агроном ІМК

Керує програмою Наглядова  рада, до якої входять публічні особи та ментори проекту.

 «По суті, ця програма – початок трансформації всієї аграрної освіти, перехід від класичного радянського устрою до більш сучасного бізнес-орієнтованого», – відзначив  Алекс Ліссітса.

Landlord раніше повідомляв про те, як Укрлендфармінг впроваджує інноваційні методи навчання молодих фахівців.

Інновації

19 березня 2019 16:49

На Хмельниччині запрацювала друга за потужністю в Україні СЕС

Уже почала виробляти електроенергію Кам’янець-Подільська СЕС на 63,8 МВт, друга за потужністю в Україні. Передбачається, що вона постачатиме третину із 13 тис. домогосподарств у Кам’янець-Подільському і забезпечить скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тис. т щорічно.

Про це повідомляє Бізнес-Цензор.

Нова СЕС розташована на території села Панівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Щорічне виробництво електроенергії нею становитиме 68,2 ГВт/год.

Читайте: Заяву про реєстрацію земельної ділянки можна подавати онлайн

Інвестували в будівництво СЕС група ICU і американський фонд VR Capital Group, загальний обсяг інвестицій становив близько $55 млн.

Найближчим часом ці компанії у партнерстві планують запустити СЕС на Херсонщині потужністю 35 МВт. Також на початковій стадії будівництва – кілька середніх за розмірами СЕС на Миколаївщині.

Скорочення викидів вуглекислого газу внаслідок впровадження виробництва електроенергії з відновних джерел – це значний крок до запобігання змінам клімату.

Як повідомляв Landlord, на Київщині, в м. Бориспіль, будуватимуть сонячну електростанцію, що матиме потужність до 5 МВт.

Інновації

18 березня 2019 14:25

Камера на дроні для щоденного моніторингу врожаю – спільний проект Syngenta та Sony

Компанія Syngenta у співпраці з Sony розробила новий цифровий пристрій для агрономів, який дає розширені можливості аналізу врожаю і прийняття рішень у режимі реального часу. Цей пілотний проект об’єднає програмне забезпечення компанії FarmShots для супутникової зйомки із Sony Smart Solution.

Про це повідомляє Agrosphera.

Можливості

Мультиспектральний сенсорний модуль надасть агрономам доступ до технологій зондування і обробки, одночасно збирає зображення і дані, створюючи високоточні матеріали про сезонні культури в полі без необхідності підключення до мережі.

Читайте: «Ми запускаємо дрони, але нікому керувати трактором»: в агросекторі шукають шляхи подолання проблеми з кадрами

Програма дозволить проводити щоденний моніторинг урожаю за допомогою точного збору і аналізу даних з полів.

Як працює?

Рішення Sony працює за допомогою камери з двома датчиками, встановленої на дроні, використовує технологію об’єднання датчиків і технологію швидкого зшивання для створення карт усього поля. Оскільки пристрій працює без мережі, карти будуть готові відразу після польоту.

Щоб випробувати нове інтелектуальне сільськогосподарське рішення, Syngenta планує співпрацювати з вибраними представниками галузі й агрономами.

З чого все почалося?

Минулого року компанія придбала стартап дистанційного зондування FarmShots. Ця програма використовує супутникові й безпілотні знімки з високою роздільною здатністю для проведення аналізу стану рослин і дає уявлення про польові умови на основі моделей поглинання світла.

FarmShots тепер працює у цифровому портфелі Syngenta в складі AgriEdge Excelsior, американської системи управління фермами Syngenta на шляху до глобального ринку.

«Ми раді, що можемо запропонувати комплексне рішення для задоволення потреб сільськогосподарської галузі шляхом підвищення ефективності та продуктивності» – каже Брюс Танака, Sony Imaging Products and Solutions Inc.

Landlord раніше повідомляв про те, які агрокомпанії найбільше витрачають коштів на інновації.

Інновації

18 березня 2019 11:57

У  Борисполі побудують сонячну електростанцію потужністю до 5 МВт

На Київщині, в м. Бориспіль, будуватимуть сонячну електростанцію, що матиме потужність до 5 МВт. У тендері на будівництво переможцем стало ТОВ «Альянсенерго», замовником виступає ПАТ «Київобленерго».

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Вартість договору, який Київобленерго має намір укласти з Альянсенерго, становить 7,28 млн грн. В аукціоні також брало участь ТОВ «Спецелектромонтаж 2007».

Читайте: Фермери Німеччини опинилися під загрозою існування через зміни в законі про добрива

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, наприкінці 2018 р. видала ТОВ «Промінь-Енерго» ліцензію на виробництво електроенергії для першої черги Бориспільської СЕС – потужністю 996,36 кВт.

Будівництво чергової сонячної електростанції у країні стане внеском у запобігання глобальним змінам клімату.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Дніпропетровщині збудували нову СЕС що входить у трійку найбільших в Європі.

Інновації

01 березня 2019 14:43

Інновації в агросекторі: 30 нових продуктів BASF

Широка лінійка хімічних та біологічних ЗЗР, насіння, а також цифрові рішення – понад 30 нових продуктів компанії BASF з’являться на світовому ринку вже до 2028 р. Вони підвищуватимуть врожайність та якість сільгоспкультур, а також ефективно забезпечуватимуть стале агровиробництво.

За прогнозами компанії, максимальна сума продажів становитиме понад 6 млрд євро.

BASF постійно інвестує в дослідження та розробки. Зокрема:
– у 2018 р. компанія витратила на це 679 млн євро;
– у 2019 р. – планує близько 900 млн євро.

Крім інвестицій, інноваційне портфоліо BASF базується на інтеграції придбаних бізнесів та стратегічному партнерстві.

Читайте: Заступник міністра екології Вакараш має арсенал мисливської зброї вартістю понад мільйон гривень

«Ми активно працюємо над оновленням нашого поточного портфоліо задля створення ще більш інноваційних та сталих рішень. Сталий розвиток міцно вбудований у весь науково-дослідницький процес BASF, від досліджень до розробки продукту. Це дозволяє нам створювати високоефективні та інноваційні технології, які допомагають аграріям, суспільству і планеті», – відзначив Маркус Хельдт, президент підрозділу BASF Agricultural Solutions.

Інноваційні дослідження пов’язані з глибоким розумінням сучасних викликів. Такі чинники, як непередбачувані погодні умови, нестача природних ресурсів, дефіцит орних земель і боротьба з хворобами та шкідниками зумовлюють актуальність питання забезпечення продовольством зростаючого населення світу, що надає ще більшого значення інноваціям.

Дослідження та розробки у виробництві сої є прикладом інноваційної сили компанії BASF:

 • Нові сорти і насіння сої під торговою маркою LibertyLink®GT27™, яке дозволить аграріям застосовувати гербіцид Liberty®, що чудово контролює післясходові бур’яни завдяки своєму спектру дії. Комплексна інноваційна технологія для сої буде доступна для аграріїв під брендом Credenz®. Її запуск планується до 2020 р.
 • Нематецидне та фунгіцидне рішення з протруювання насіння ILeVO® як ефективний засіб боротьби з хворобами та шкідниками. Це єдиний продукт на ринку США, який забезпечує ефективний захист від «синдрому раптової смерті» (SDS) і нематод. Це рішення сприяє розвитку більш здорових рослин і високому врожаю. До 2020 р. у Бразилії очікується перша реєстрація.
 • Гербіцид Tirexor®. Ця нова діюча речовина була спеціально розроблена для контролю стійких бур’янів, включаючи основні однодольні та дводольні бур’яни. Компанія подала цей препарат на реєстрацію в Австралії та Північній Америці у 2018 р. BASF очікує отримати першу реєстрацію в Австралії у 2020 р.
 • Інсектицид Broflanilide (розроблено BASF спільно з компанією Mitsui Chemicals Agro, Inc). Ця діюча речовина має потужний та широкий спектр дії на комах-шкідників. Перші запуски на ринках очікуються до 2020 р.

BASF пропонує також інноваційне портфоліо і на таких культурах, як  ріпак, пшениця, рис, а також фрукти та овочі. Нещодавно придбані компанією бізнеси значно розширили інноваційну платформу BASF, що надало агровиробникам більш комплексні рішення.

Інноваційні проекти для підвищення врожайності

Управління резистентністю – один із основних викликів, з яким стикаються сучасні аграрії.  Завдяки нещодавно анонсованому фунгіциду Revysol®, BASF надасть агровиробнкам необхідне рішення  для управління резистентністю на багатьох важливих культурах, включаючи зернові, сою, кукурудзу, фрукти та овочі. Новітня діюча речовина надасть фермерам відмінну біологічну ефективність на різних культурах і гнучкість у застосуванні. Revysol® допоможе аграріям у всьому світі розкрити повний потенціал культур, підвищити врожайність та покращити якість врожаю. Перші реєстрації вже отримані в Колумбії та Кореї, наразі BASF готується до запусків на інших ринках. Поява перших препаратів на зернові культури на основі Revysol® очікується в 2019/2020 роках. BASF також планує представити новий продукт для протруювання насіння на основі Revysol® під брендом Relenya™. Цей продукт захистить насіння та кореневу систему зернових культур від патогенів грибних хвороб на ранніх етапах розвитку рослини. Перша реєстрація очікується у 2021 році в США.

Нові продукти цифрового агровиробництва

Клієнти BASF є підприємцями у складному бізнес-середовищі, оскільки доводиться аналізувати все більше й більше даних для прийняття  обгрунтованих рішень. Xarvio™ Digital Farming Solutions компанії BASF пропонує агровиробникам такі цифрові рішення, як xarvio™ FIELD MANAGER Manager та xarvio™ SCOUTING для обробки та аналізу цих даних.

Xarvio™ Healthy Fields – на етапі концепції це рішення для ефективного захисту рослин не тільки допоможе вибудувати систему захисту в конкретних зонах поля за допомогою xarvio™  FIELD MANAGER, але й гарантуватиме успішність застосування засобів захисту.

Ці продукти та рішення представлені в 30 інноваційних проектах, які будуть запущені на глобальному рівні до 2028 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що компанія BASF презентувала дві новинки, що з’являться на ринк у 2019 році, — гербіцид для сої Корум®, фунгіцидний протруйник для зернових Кінто® Плюс.

 

Інновації

Показати ще