Новини / Фінанси     13 вересня 2022 11:06

Інфляція в Україні другий місяць поспіль нижча за прогноз: НБУ пояснив чому

Погіршення курсових та інфляційних очікувань посилює фундаментальний інфляційний тиск, попри пригнічений споживчий попит загалом

Споживча інфляція в Україні хоч і прискорилась у серпні, але другий місяць підряд залишається нижчою за прогноз Національного банку за липневим інфляційним звітом. Про це інформує пресслужба Національного банку України.

“Однак відхилення зменшилося порівняно з липнем. Окрім того, вищими темпами, ніж очікував НБУ, зростала базова інфляція”, – йдеться у коментарі Нацбанку.

НБУ пояснює зниження інфляції швидшим, аніж очікувалося, зниженням вартості пального.

Стеж за новинами у зручному форматі! Підписуйся на наш Telegram
Пришвидшення інфляції у серпні пов’язане з війною та її наслідками: порушенням ланцюгів постачання, руйнуванням виробництв, скороченням пропозиції товарів і послуг, збільшенням виробничих витрат бізнесу.

Як збільшувались ціни у серпні:

  • непродовольчі товари – на 16,7% рік до року
  • оброблені продовольчі товари – на 23,9% р/р
  • послуги – на 15,6% р/р
  • сирі харчові продукти – на 40,8% р/р
  • адміністративно-регульовані ціни – на 14,7% р/р
  • пальне – на 68,1% р/р

“Ризики розгортання інфляційних процесів зберігаються й надалі, зважаючи на тривалий характер війни й пов’язане з цим ускладнення логістики, а також зростання виробничих витрат. Окрім того, погіршення курсових та інфляційних очікувань посилює фундаментальний інфляційний тиск, попри пригнічений споживчий попит загалом”, – попередили в НБУ.

Нагадаємо, у травні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 18% (із 16,4% у квітні). У місячному вимірі ціни зросли на 2,7%. Пришвидшення інфляції зумовлювалося як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми чинниками, пов’язаними насамперед із війною.

Споживчі ціни у єврозоні у березні збільшилися на 7,5% у річному вираженні.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також