Основна проблема, з якою стикаються експортери зерна до азіатських країн, полягає у різниці кліматичних поясів. Захворювання не критичні для вітчизняних умов через те, що українську зиму шкідники не переживають. Однак країни-імпортери хочуть убезпечити себе й вимагають кращої обробки зерна від шкідників, які добре почуваються у теплих країнах. Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, повідомляє «Главком».
Приміром, Індія вимагає, аби для знищення комах українську пшеницю обробляли бромметилом. Препарат в Україні не зареєстровано. У Європі він заборонений.
«До того ж, його використання у нас не є ефективним. При температурі – 80С він починає кипіти і не дає ніякого ефекту. А для нас така температура взимку – не рідкість. Тому препарат абсолютно неприйнятний. Ми ведемо переговори з Індією, щоб вони дозволили нам проводити фумігацію нашими препаратами, якими користується вся Європа і весь світ. Це фосфін», – каже Горбачов.
Бромметил – отруйний препарат, шкідливий для центральної нервової системи. До того ж, він руйнує озоновий шар.
Дефіцит пшениці в Індії тримається кілька років поспіль через засухи і повені. Торік країна стала головним імпортером української аграрної продукції. Порівняно з 2015-м експорт зріс на 45,6% – до $ 1,58 млрд. Частка зерна у структурі агроекспорту складає 20%.
Частка Індії в загальній структурі вітчизняного аграрного експорту складає понад 10%.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!