Новини    26 листопада 2022 14:14

Індекс продовольчої безпеки українців є найнижчим у Європі


Повномасштабне вторгнення росії вкрай негативно відобразилося на показниках продовольчої безпеки як в Україні, так і в усьому світі. Так, наразі наша країна посіла 71-у сходинку Глобального індексу продовольчої безпеки серед 113 країн.

Про це свідчить рейтинг, розроблений The Economist Intelligence Unit.

За доступністю продуктів харчування Україні вдалося здобути 48,1 бала зі 100. Це привело нашу країну на 93-є місце у світі та 26 місце з 26 країни Європи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найгіршим показником української продовольчої безпеки є сталість та адаптивність. У цій категорії Україна здобула 43,5 бала зі 100. Таким чином наша країна опинилася на 94-у місці глобального рейтингу. Така ситуація демонструє суттєві проблеми щодо доступу й управління водними ресурсами, а також недоліки в системі управління ризиками.

За показником забезпечення продуктами харчування Україна зайняла найгірше місце в Європі. Йдеться про 65-у сходинку глобального рейтингу. Такий низький результат відображає суттєве зростання цін, зміну середніх витрат на харчі та відсутність потужних державних програм захисту.

За якістю та безпечностю їжі Україна посіла 52-у сходинку глобального рейтингу, отримавши 71,3 бала зі 100. Фахівці акцентують увагу на тому, що українці вживають достатньо якісного білка, а харчові продукти загалом є безпечними. Проте раціон українця навіть із середнім рівнем достатку не характеризується різноманітністю.

Нагадаємо, раніше Пендзин заявив, що до кінця року ціни на продукти зростуть ще на 7-10%. Окрім яєць дорожчатимуть овочі і фрукти. Також збільшуватиметься вартість хлібобулочних виробів і круп, тому що ця категорія продовольства виготовлятиметься з нового врожаю, який є дорожчим. Щодо м’яса, то буде дорожчати курятина. Яловичину і свинину українці споживають менше, то помітного зростання цін на них не прогнозується.

Цього року показники інфляції в Україні зростуть до 30%. Відповідно, українцям варто очікувати на суттєве збільшення вартості основних продуктів. За словами директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, ціна продуктового кошика зросте на 38-39%.

Серед товарів непродовольчої групи за 10 місяців найбільше в ціні додали паливні та мастильні матеріали.

Водночас світові ціни на продовольство падають п’ятий місяць поспіль, але все ще майже на 8% вище, ніж рік тому.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...