Новини    22 червня 2018 11:03

Імпортна лохина знизила ціни вітчизняної на 30%


Ціни на українську лохину за перший тиждень продажу впали одразу на 30%. Про це кажуть аналітики сервісу «Інфо-Шувар». Виробники кажуть, що пропозиція вітчизняної ягоди поки що невелика, суттєвий тиск на ціни відбувається за рахунок наявності великої пропозиції імпортної ягоди.

«Українські імпортери дійсно активно імпортували лохину з Іспанії протягом всього червня і планували закінчити продажі в кінці місяця – напередодні виходу на ринок української лохини. Але поточний сезон видався дуже теплим, це обумовило передчасне визрівання ягоди і лохина не стала виключенням. Якщо в минулому році перші гуртові партії лохини вийшли на ринок в перших числах липня, то в поточному сезоні перша лохина вийшла на ринок в другій половині червня. До цього моменту, імпортери не встигли розпродати наявні обсяги іспанської лохини», – заявили експерти.

Перші гуртові партії лохини українські господарства пропонували по 230-260 грн/кг, а вже після 20 червня ціни «просіли» до 170-200 грн/кг. На гуртових ринках українську лохину можна знайти по 200-220 грн/кг.

«Діапазон цін на імпортну лохину набагато ширший, це обумовлено неоднорідною якістю продукції. Імпортну лохину низької якості продавці намагаються розпродати по 150-160 грн/кг, більш якісна ягода пропонується по 200-230 грн/кг», – кажуть фахівці.

Зі слів аналітиків, перспективи експорту цього року є ще одним приводом хвилювання українських виробників.

«Станом на останню декаду червня, ціни на лохину в сусідній Польщі становлять 15-20 zl/кг (3,47-4,63 EUR/кг). Українські виробники кажуть, що через низькі закупівельні ціни в європейських експортерів їм поки що вигідніше продавати лохину на внутрішньому ринку, до того ж, господарства ще не збирають відносно невеликі обсяги лохини. Втім, українські фермери сподіваються, що цього року експортні ціни не впадуть нижче рівня 3-3,5 EUR/кг», – йдеться у повідомленні.

В минулому році згідно офіційних даних, Україна експортувала 1, 9 тис. тоннлохини. В країни ЄС було відправлено 60% всього експортного обсягу, інші 40% української лохини купила Білорусь.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...