Імпортна електроенергія обходиться українським пдприємствам майже втричі дорожче за вітчизняну

Україна на початку року розпочала імпорт електроенергії з Європи. Цей імпорт дозволяє підприємствам підтримувати виробничий процес.
Про це у телеефірі розповів голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, повідомляє пресслужба парламенту.
Станом на сьогодні обсяг імпорту невеликий — кілька сотень мегават, однак він допомагає зменшити небаланси електричної енергії в енергосистемі. Для порівняння — потужність споживання електроенергії в Україні становить 12 тис. МВт.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Імпортна електрична енергія в 2-3 рази дорожча за вироблену в Україні. Її переважно імпортують ті, в кого електроенергія складає невелику частку в собівартості продукту чи послузі та хто не може зупинити на 3-4 години, коли діють графіки обмеження споживання електроенергії, виробничий процес”, — додав Андрій Герус.
За його словами, зараз для енергосистеми це корисно, адже в дефіцитні години електроенергія, яку б споживали підприємства, надходить до домогосподарств. Тобто залишається більше електроенергії для населення.
Читайте також: Бізнесу, який імпортує електроенергію, забезпечать безперебійне електропостачання
Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.
За день магазин через відсутність світла втрачає і змушений списувати чи повертати товарів на суму від 2 до 32 тис. грн. Як правило, це молочні та м’ясні категорії товарів. Середньоденна втрачена виручка магазину біля дому, який не може працювати, складає від 15 тис. до 150 тис. грн.
Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський
Виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.
Під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для вживання. Центр громадського здоров’я України інформує, як це зробити.
Валерія Пепеля