Новини / Трейдинг     08 лютого 2021 11:45

Європейський Союз знижує темпи експорту пшениці на світовий ринок

Франція, головний експортер пшениці з ЄС, другий місяць поспіль знижує темпи відвантажень. Загалом у цьому сезоні країна продасть на світовий ринок 7,27 млн т пшениці

Головний експортер пшениці ЄС – Франція – продовжує скорочувати відвантаження цього виду зерна. Зокрема, йдеться про експорт французької м’якої пшениці в країни, що не входять в ЄС, через зменшення продажів до КНР. Про це повідомляє агентство Зерно Он-Лайн з посиланням на Refinitiv.

Так,  у січні 2021 року Франція експортувала за межі Євросоюзу 561 тис т м’якої пшениці. В той час, як експорт грудня-2020 складав 797 тис т, а за листопад обсяг був 877 тис т. Як зазначають експерти, обсяг відвантажень в січні став найнижчим для цього місяця з 2017 року.

ЧитайтеЦіни на соняшник на минулому тижні перевищили 22 000 грн/т

При цьому, головному покупцю французької пшениці – КНР – її було відправлено лише 60 тис т, хоча в попередні три місяці Китай був найбільшим імпортером цього виду зерна. Хоча Китай залишився основним напрямом експорту французького ячменю – за січень його відвантажено 370 тис т, що більш ніж удвічі перевищує грудневий показник.

Наразі на перше місце по імпорту французької м’якої пшениці вийшов Алжир, який у січні закупив її 219 тис т. А загалом, за прогнозом FranceAgriMer, у 2020/2021 маркетинговому році Франція експортує за межі 7,27 млн т пшениці.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році продажі органічної продукції у США зросли до $8,5 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також