Новини    30 квітня 2023 18:33

Єврокомісія погодила з п’ятьма країнами імпорт української агропродукції

ЄК запропонувала країнам "виняткові захисні заходи"

28 квітня Єврокомісія погодила з Болгарією, Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Польщею питання відновлення імпорту аграрної продукції з України. Про це заявив заступник Голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Єврокомісія змогла узгодити скасування обмеження на імпорт, які раніше ввели п’ять країн Східної Європи. Домбровскіс розповів, що ЄК запропонувала країнам “виняткові захисні заходи”. Мовиться зокрема про заборону на імпорт з України чотирьох видів продукції, серед яких: насіння соняшнику, ріпак, кукурудза та пшениця.

Соняшникова олія до переліку заборонених продуктів не увійшла. Євросоюз вирішив виділити пакет підтримки для постраждалих фермерів, розмір якого складає 100 млн євро. В обмін на це п’ять країн Євросоюзу мають скасувати односторонні заходи, пов’язані з забороною на імпорт української аграрної продукції.

Читайте також: Польща, Болгарія та Румунія отримають компенсації від ЄС через імпорт українського зерна

Зауважимо, будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.

15 квітня Польща заборонила імпорт зерна та інших харчових продуктів з України, “щоб захистити польський сільськогосподарський ринок від дестабілізації”.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив у неділю, що Будапешт вживе аналогічних заходів, тимчасово заборонивши імпорт зерна, насіння олійних культур та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” направила офіційну скаргу до Міністерства економіки України із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели нещодавно заборону на імпорт широкого переліку сільськогосподарської продукції з України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...