Новини / Політика     27 травня 2023 12:04

Єврокомісія готова продовжити заборону на український агроімпорт в червні


Європейська комісія готова продовжити обмеження щодо імпорту чотирьох товарів з України після 5 червня.

Про це  заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, пише Укрінформ.

За його словами, після ухвалення рішення про продовження безмитного режиму (автономні торговельні заходи) на ще один рік ЄС має “правову основу для можливого продовження виключних захисних заходів” проти українського аграрного імпорту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Тож, після цього рішення щодо продовження (автономних торговельних заходів — ред.), ми надали сигнал про готовність Єврокомісії також продовжити (виключні торговельні обмеження — ред.) для п’яти країн, яких це стосується”, — наголосив Домбровскіс.

Віцепрезидент Єврокомісії додав, що ЄС продовжує обговорення цієї теми із п’ятьома країнами-членами, яких стосуються обмеження українського імпорту, а також із Україною. В разі продовження обмежень сторони визначать конкретні дати їхньої дії.

Нагадаємо, Європейська комісія 2 травня ухвалила тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів із України.

Заборона на імпорт стосується української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на усунення логістичних проблем, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Як Єврокомісія підтримує країни ЄС

Нагадаємо, Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Читайте також: Єврокомісія може повернути квоти на імпорт яєць, м`яса і заморожених фруктів з України

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також