Новини    04 квітня 2019 17:27

ЄС, Південна Африка та Корея – Трофімцева про стратегію українського експорту

На наступні п’ять років Україна сфокусується на 50 країнах, щоб розширити ринки збуту продукції АПК. Серед них і країни ЄС, і країни Південної Африки, і Південна Корея.

В. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева розповіла в інтерв’ю УНІАН, як розвиватиметься у найближчі роки український експорт продуктів харчування.

За її словами, Мінагрополітики керуватиметься загальнонаціональною експортною стратегією МЕРТ та секторальною стратегією для харчової та переробної галузі. Ринок ЄС вже став пріоритетним для продукції АПК, його планується розвивати й надалі, відкриваючи нові експортні можливості.

Так, Ольга Трофімцева зазначила, що Україна могла б експортувати в Європу картоплю, у тому числі для переробки, наприклад, для чіпсів.

«Зараз працюємо над узгодженням відповідних фітосанітарних вимог. Крім того, працюємо над відкриттям цього ринку для української яловичини, баранини», – зазначила Ольга Трофімцева.

Читайте: Агроекспорт з України зріс на 24%. Ольга Трофімцева назвала ТОП-3 види продукції

У 2018 році агроекспорт до ЄС приніс Україні 6,3 млрд доларів, левова частка на 5,8 млрд доларів – це продукція рослинництва.

Серед нових можливостей українського експорту –  відкриття китайського ринку для української черешні.

Як раніше повідомляв Landlord, аналітики прогнозують зростання експорту зернових з України на 25%.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...