Новини / Елеватори     06 липня 2022 21:04

Японія виділить українським аграріям поліетиленові рукави та модульні зерносховища

Завданням проєкту є відновлення потужностей для зберігання зернових та функціонування ланцюжків постачання від збирання врожаю до експорту.

Щоб впоратися з наслідками війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустила новий проєкт вартістю 17 мільйонів доларів США, який покликаний допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні врожай та забезпечити Експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки. Про це повідомляє пресслужба ФАО.

Завданнями проєкту, що фінансується Японією та реалізується спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, є відновлення потужностей для зберігання зернових та функціонування ланцюжків постачання від збирання врожаю до експорту, а також збереження виробничого потенціалу українських фермерів для забезпечення безперервності виробництва у майбутньому.

“Українські фермери годують себе, свої громади та ще мільйони людей у ​​всьому світі. Забезпечення можливості для продовження ними виробництва, безпечного зберігання та отримання доступу до альтернативних ринків для продажу своєї продукції має вкрай важливе значення для забезпечення продовольства, збереження джерел засобів для існування, зміцнення продовольчої безпеки в Україні та забезпечення інших країн, що залежать від імпорту, стійкими та достатніми поставками зерна. за прийнятною ціною”, – зазначив директор Управління ФАО з надзвичайних операцій та стійкості до зовнішніх факторів Рейн Полсен.

Україна входить до п’ятірки найбільших світових експортерів зерна, щорічно поставляючи на світовий ринок понад 45 млн тонн зерна. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, через блокаду чорноморських портів у країні все ще знаходиться 18 млн тонн торішнього врожаю зернових та олійних культур, які очікують на відправку на експорт. Альтернативні залізничні та річкові маршрути не можуть компенсувати втрату експорту морським транспортом та вирішити проблему вузьких місць у нових можливих ланцюжках поставок, які ще належить усунути.

Нинішнього року Україна розраховує зібрати до 60 млн тонн зерна. Але неможливість експорту не дозволяє вивільнити площі для зберігання нового врожаю, оскільки 30 відсотків наявної місткості зерносховищ, як і раніше, заповнені торішнім урожаєм.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже прямує до України.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також