Новини / Політика     15 листопада 2022 14:14

Японія виділила 14 мільйонів доларів на перевезення українського зерна в Сомалі


Уряд Японії ухвалив рішення виділити $14 млн екстреної грантової допомоги для транспортування українського продовольства до Сомалі.

Про це повідомляє пресслужба Посольства Японії в Україні.

“Ця фінансова допомога буде спрямована Урядом Японії на передачу української пшениці, наданої на безвідплатній основі Урядом України, через Всесвітню продовольчу програму ООН до Сомалі та роздачу серед місцевого населення”, – йдеться в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначається, Японія продовжує допомагати країнам, в яких погіршується продовольча криза, спричинена зростанням цін зокрема на пшеницю внаслідок російської агресії проти України.

Нагадаємо, у межах ініціативи “Шляхи солідарності”, оголошеної Європейським Союзом у травні 2022 року для вивезення українського зерна, буде залучено один мільярд доларів від держав ЄС і міжнародних партнерів.

Фінляндія виділила 7 млн євро на допомогу в перевезенні українського зерна в Африку в рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН. Держава також спрямує близько 8,7 млн євро на гуманітарну допомогу країнам Африки.

Раніше  Кабінет міністрів виділив гуманітарну допомогу Ефіопії та Сомалі. Голодуючим країнам Африки надішлють 50 тисяч тонн пшениці. Надання гуманітарної допомоги буде здійснюватися за рахунок пшениці, що перебуває у власності АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”. Компанія отримає з резервного фонду державного бюджету 420 млн гривень для відшкодування вартості зерна.

30 серпня перше зафрахтоване ООН судно із 23 тисячами тонн української пшениці прибуло в Африку.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також