Новини / Кейси     14 січня 2020 16:51

Як зробити господарство ефективним: кейс фермера з Хмельниччини

Фермер із Хмельниччини Сергій Томашенко за кілька років збудував успішне господарство і сформулював для себе кілька принципів успіху. 

Фермер із Хмельниччини Сергій Томашенко за кілька років збудував успішне господарство і сформулював для себе кілька принципів успіху. 

Про успішний кейс фермера пише Агропортал.

Сергій Томашенко вважає, що кілька простих правил забезпечують достатню рентабельність його ТОВ “Родовід”, яке обробляє площі до 300 га.

Золоті правила Сергія Томашенка полягають в тому, що усі необхідні закупівлі для господарства слід ретельно обмірковувати, агробізнес потребує знань і системного підходу, а земля віддячить родючістю, коли про неї подбаєш.

Читайте: В Україні запроваджують систему онлайн моніторингу обігу земель

Правило №1: не купувати зайвого.

Як відомо, чи не найбільша стаття витрат в агробізнесі – закупівля добрив. Важливо розрахувати оптимальну кількість, тому першочерговим завданням стає агродіагностика полів. Сергій Томашенко розповів, що на його полях це виконали спеціалісти компанії AgriLab. Фахівці починають комплексна агродіагностику з автоматичного відбору проб ґрунту з GPS прив’язкою до точки координат.

Потім роблять агрохімічний аналіз ґрунту та розробляють спеціальні картограми забезпечення поля елементами живлення. При цьому обов’язково враховують погодні умови, історичні та інші аспекти. Результат агродіагностики – конкретні рекомендації для використання добрив на кожному полі (і його окремих ділянках), ще й у розрахунку на три культури. 

Правило №2: аналіз і системний підхід

На думку фермера, дослідження ґрунту — це основа, але рентабельне виробництво потребує системного підходу і з інших питань. Необхідно уміти передбачити причинно-наслідкові зв’язки, застосувати нові знання і технології.

Правило №3: хочеш вдячності від землі – подбай про неї

Сергій Томашенко зазначає, що агродіагностика показала на його полях достатній і високий рівень поживності ґрунту. І це не випадковий результат, адже фермер вже не один рік застосовує висівання сидератів і внесення органіки. 

На думку Сергія Томашенка, важливо періодично робити агродіагностику, аби контролювати вплив власного господарювання на стан ґрунтів, це і питання відповідального ставлення,  рентабельного виробництва.

На сьогодні в господарстві збирають сої 30-40 ц/га, а на деяких ділянках — до 50 ц/га.

Раніше Landlord писав про  використання аграріями нових технологій. Зокрема, перевірка зерна гаджетом: у Дубаї оцінили українську розробку у $100 тис.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також