Новини / Рослинництво     23 липня 2020 18:15

Як виглядає сільське господарство на окупованих територіях

Сукупна площа посівів на неконтрольованих Україною частинах Донецької, Луганської областей та у АР Крим складає 1,5 млн га

За даними дослідження EOS Crop Monitoring, платформи для супутникового моніторингу сільськогосподарських угідь, та науковців Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ, сукупна площа посівів на непідконтрольних державі частинах Донецької, Луганської областей та АР Крим складає 1,5 млн га. Всі дані отримано завдяки супутниковим знімкам та технологіями машинного навчання.

При цьому, згідно із повідомленням РИА Крым, середня врожайність зернових культур в Красногвардійському районі півострова скоротилася в кілька разів через посушливу осінь та зиму. Сільськогосподарська діяльність на території Красногвардійського району є бюджетоутворюючою. У 2019 р. середня врожайність там була 42 ц/га. Зараз цей показник становить лише 19,5 ц/га.

Читайте: Що змінить новий закон про сільськогосподарську кооперацію 

За даними директора НДІ сільського господарства Криму Володимира Паштецкого, за півроку вегетації в деяких регіонах випало лише 250 мм опадів, а в Клепініно, Джанкої, Радянському, Нижньогірському та Первомайському районах всього 130 мм.

«Природно, розраховувати на урожай минулого року ні в якому разі не можна. Сьогодні ми підійшли до того, що в деяких районах Крима потрібно було б ввести надзвичайні ситуації на регіональному рівні, тому що люди взяли кредити, вклали гроші, повинні розраховуватися, а не з чого», – каже Паштецкій.

Загальну ж кількість посівів на території України спеціалісти оцінюють у понад 29 млн га. Іншими словами, через анексію Кримського півострова та бойові дії на сході країни, українська аграрна галузь тимчасово втратила біля 5% землі сільськогосподарського призначення, що обробляється.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що реальні ціни на кукурудзу у найближчі роки будуть знижуватись.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також