Новини / Аналітика     23 липня 2020 15:15

Реальні ціни на кукурудзу у найближчі роки будуть знижуватись

Збільшення посівних площ і зростання виробництва у головних країнах-продуцентах кукурудзи буде випереджати зростання глобального споживання цього виду зерна

Збільшення посівних площ під кукурудзою і зростання виробництва у головних країнах-продуцентах буде випереджати зростання глобального споживання цього виду зерна. Прогнозується, що до 2029 року світове виробництво кукурудзи зросте на 193 млн тон – до 1 315 млн тон. Такий висновок зроблено у новому спільному звіті ОЕСР і FAO «Перспективи розвитку сільського господарства в 2020-2029 рр.». Найбільше зростання врожаїв відбудеться в Китаї, США, Бразилії, Аргентині та Україні.

Виробництво і споживання

Очікується, що виробництво кукурудзи в Китаї буде рости повільніше (2,1% на рік), ніж в попередньому десятилітті (3,1% на рік), оскільки китайці відмовилися від цінової підтримки кукурудзи і пов’язаної з нею програми накопичення запасів (ці інструменти замінено прямими сільгоспсубсидіями і ринковими закупівлями).

У США, найбільшому в світі виробнику, споживачеві і експортерові кукурудзи, посівна площа під культурою залишиться стабільною, а зростання виробництва буде обумовлено, головним чином, збільшенням врожайності.

Розширення виробництва в Бразилії та Аргентині підтримуватиметься за рахунок збільшення посівних площ і зростання продуктивності, вмотивованих сприятливою внутрішньою політикою (наприклад, кредити за пільговими ставками) і знеціненням місцевих валют.

Читайте: Ціни на пшеницю протягом 10 років зростати не будуть – FAO 

Виробництво в Україні опиратиметься на вирощування високоврожайних сортів.

Згідно з прогнозами, світове споживання кукурудзи буде рости більш повільними темпами, ніж в останнє десятиліття, так само, як і виробництво. Це є результатом комбінації факторів, включаючи падіння попиту на корми через уповільнення тваринництва, політики в області біопалива в основних країнах-виробниках, що стримує розвиток галузі, і споживання людиною, яке збільшиться за рахунок країн Африки, де популярні білі сорти рослини.

Ціни та експорт

При цьому реальне зростання світових цін на кукурудзу буде обмежено. Згідно з прогнозами, до 2029 року номінальна ціна виросте до $201/т, але це збільшення буде відставати від інфляції, тобто реальна ціна буде насправді знижуватися.

Також очікується, що до 2029 року торгівля кукурудзою виросте на 36 млн тон – до 194 млн тон. Частка експорту п’яти найбільших експортерів – США, Бразилії, України, Аргентини і РФ до 2029 р. складе 89%.

Україна і РФ збільшуватимуть обсяги експорту завдяки тому, що виробництво кукурудзи буде рости швидше внутрішнього споживання, при цьому надлишки підуть на світовий ринок.

П’ятьма основними пунктами призначення для кукурудзи будуть Мексика, Європейський союз, Японія, Єгипет і В’єтнам. Очікується, що В’єтнам, в якому спостерігається постійне зростання імпорту кукурудзи з 2012 р., замінить Корею і стане четвертим за величиною імпортером кукурудзи завдяки розвитку тваринництва та птахівництва. Очікується, що збільшить свій імпорт і Малайзія – тваринницька галузь країни продовжує бурхливе зростання.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермерам частково компенсують вартість дорадчих послуг.

Читайте також