Новини / Політика     23 липня 2020 13:50

Що змінить новий закон про сільськогосподарську кооперацію

Новий закон спрощує умови господарської діяльності кооперативів і створює умови, за яких малі підприємці зможуть реально конкурувати з великими агрохолдингами

Новий закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який Верховна Рада 21 липня прийняла в цілому, спрощує умови господарської діяльності кооперативів, зокрема ведення бухгалтерії для кооперативів, приводить її термінологію до міжнародних норм, а, також, створює умови, за яких малі підприємці, що об’єднаються в кооперативи, зможуть реально конкурувати з великими агрохолдингами. Про це на своїй сторінці Facebook написав голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

За його словами, у МСБ в агро відкриті можливості концентрувати великі партії товару і без посередників, виходити на міжнародні ринки. Так само як і працювати з великими торговими мережами, з чим зараз у маленьких фермерів є проблеми.

«Зараз в Україні кооперативи вирощують та реалізують менше 1% від сільськогосподарської продукції країни. В країнах ЄС доля кооперативів на аграрному ринку сягає 40-50%. З можливостями, які надає закон, цей показник в Україні стрімко зростатиме. А перед малими та середніми аграріями відкриватимуться все нові і нові можливості для розвитку. Крім того, кооперація значно підсилить малого фермера у фінансовому плані. Тож після старту обігу земель сільськогосподарського призначення у фермерів з’явиться можливість стати повноцінним власником земель, які вони обробляють, або ж і розширити свій бізнес», – заявив Роман Лещенко.

Читайте: Росія не є надійним постачальником зерна – американські ЗМІ 

У свою чергу, один з авторів документу, народний депутат, почесний президент групи компаній VITAGRO Сергій Лабазюк, зазначив, що з моменту реєстрації законопроекту минуло 3 роки.

За його словами, закон про сільськогосподарську кооперацію:

  • дозволить зменшити витрати підприємств на виробництво продукції;
  • дасть шанс малим та середнім виробникам сільськогосподарської продукції конкурувати на рівних правах з агрохолдингами;
  • дозволить знизити ціни на продукти харчування, адже посередників між споживачем та виробником буде прибрано;
  • поліпшить доступ до банківських послуг малих та середніх фермерів, які об’єдналися в кооперативи;
  • дасть змогу створювати робочі місця, а значить покращить добробут нашого населення та збільшить виробництво сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на пшеницю в Україні падають вже три місяці поспіль.

Читайте також