Новини    23 листопада 2022 09:09

Як правильно документально зафіксувати руйнування агропідприємств: поради від ВАР


Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО підготувала Алгоритм практичної рекомендації щодо правильної фіксації руйнувань агропідприємств.

Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики України.

Нижче подаємо перелік дій, які рекомендують експерти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

  •  у жодному випадку не можна виїжджати на об’єкт, який може бути замінований, як не можна й торкатися вибухонебезпечних предметів.
  • як тільки дозволить безпекова ситуація, у випадку руйнування майна необхідно виїхати на об’єкт, аби зафіксувати пошкодження та зібрати докази.
  • робіть  фото та відео – вони допоможуть відтворити подію та покажуть реальну картину втрат. Необхідно зазначити дату, час, місце зйомки, вказавши gps-координати. Знімайте широкі, середні та крупні плани. Сфотографуйте об’єкти зйомок із різних кутів, площин та напрямів.
  • фіксуйте пошкодження будівель і несучих конструкцій, їхній характер, приблизну площу пошкоджень. Знімайте пошкоджене обладнання, техніку та інші втрати.
  • відео зйомка має бути безперервною. Утримуйте кожен відеокадр якомога стійкіше, щонайменше 10 секунд. За можливості, зніміть панораму. Коментуйте все, що фільмуєте.
  • відео та фото не можна змінювати: обробляти у спеціальних редакторських програмах.

Далі потрібно скласти протокол обстеження або акт фіксації за участю трьох осіб. Першою особою можете бути ви (людина, яка оглядала об’єкт), другою – громадянин України (наприклад, мешканець села), третьою – представник місцевої адміністрації.

У цьому документі необхідно детально вказати:

  • що саме відбулося;
  • коли і де;
  • додати всю зібрану інформацію під час фіксації завданих збитків.

Крім того, надайте усю відому інформацію щодо військових дій, залучених осіб, видів зброї тощо.

Якщо пошкодження неможливо зафіксувати одразу, про це обов’язково потрібно зазначити в документах.

Більше інформації щодо методології фіксації та документування збитків ви знайдете за посиланням: https://bit.ly/3RIYCkD.

Додавайте також задокументовані пошкоджені об’єкти до Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України: www.agrirecovery.com.ua. Долучайтеся до створення доказової бази щодо збитків агропідприємств – це перший крок на шляху до відновлення агросектору від наслідків війни.

Нагадаємо, 2 листопада в Україні презентували “Інтерактивну мапу руйнувань агросектору”. Захід відбувся в Херсонській військовій адміністрації. Розробники проєкту – Всеукраїнська Аграрна Рада та проєкт “Вкурсі Агро” за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів. На початок вересня альтернативні експерти оцінювали потенційну пряму шкоду агросектору у понад шість мільярдів доларів США, а непряму – у понад 23 млрд доларів.

На кінець жовтня збитки, нанесені сільському господарству України, оцінюють у майже сім мільярдів доларів, підрахували у KSE.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...