Новини / Технології     03 лютого 2021 09:30

Як органічні полімери впливають на посухостійкість кукурудзи


Дослідники з Пенсільванського університету виявили раніше невідому характеристику, яка дозволяє деяким зерновим культурам розвивати більш сильну кореневу систему. Це дає змогу рослинам кукурудзи, пшениці та ячменю краще пробивати сухий, твердий та ущільнений ґрунт. Про це повідомляє сайт університету (Філадельфія, США).

Відкриття є гарною новиною для світового сільського господарства, оскільки таки властивість допомагає кукурудзі, пшениці і ячменю розвинути більш сильне коріння, що важливо для стійкості до посухи, ефективності азоту і зв’язування вуглецю.

Цей фенотип, названий дослідниками многорядною кортикальною склеренхімою (MCS), характеризується наявністю дрібних клітин із товстими стінками. Коріння із генотипом MCS має більш високу концентрацію лігніну – складного органічного полімеру. Вищий вміст лігніну надає корінню кращу міцність на розрив і велику силу вигину кінчика кореня, що допомагає проникати в тверді шари ґрунту.

Результати дослідження кореневої анатомії є вражаючими. Генотипи кукурудзи з MCS мали кореневу систему на 22% глибшу і на 39% із більшою біомасою пагонів в полях з ущільненим ґрунтом, у порівнянні із звичайними лініями.

Вчені провели два польових експерименти із вивчення росту коренів і у кожному місці дослідники виростили шість генотипів кукурудзи, що розрізняються за змістом лігніну в коренях. Експеримент включав в себе процедури з ущільненими і не ущільненими ґрунтами.

ЧитайтеЖиттєздатність озимих зернових в Україні наразі становить 94-99%

Дванадцять генотипів пшениці і шість генотипів кукурудзи також були вирощені у теплиці: великі контейнери для вирощування були створені з ущільненим шаром ґрунту, щоб визначити, які корені проникають в твердий субстрат. Виявилося, що генетична мінливість MCS була виявлена ​​в кожному з зразків, вивчених дослідниками, і успадкування було відносно високою, що дає змогу припустити, що ця ознака може бути використана в селекційних програмах селекції.

На думку авторів дослідження, наслідки вирощування кукурудзяних культур з більш глибоким корінням для кращого поглинання води і поживних речовин і, як наслідок, підвищення врожайності, будуть величезними у посушливих регіонах.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Крістіан Телл очолить BASF Agricultural Solutions Україна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також