Новини / Рослинництво     02 лютого 2021 17:02

Життєздатність озимих зернових в Україні наразі становить 94-99%

Стан посівів озимих зернових на більшості посівних площ наприкінці січня є добрим та задовільним. На глибині залягання вузла кущіння температура становить близько 0°С

У третій декаді січня на території України спостерігалася нестійка за температурним режимом погода, із значними опадами у вигляді спочатку дощу, потім мокрого снігу. Глибина промерзання ґрунту, за даними Укргідрометеоцентру, станом на кінець другої декади січня на більшій частині території країни становила від 11 до 50 см. Водночас, у ряді регіонів глибина промерзання ґрунту не перевищувала 10 см, а місцями ґрунт під снігом був талий.

Разом з тим, на більшості полів коренева система рослин озимих культур перебуває у мерзлому ґрунті, тому активізації росту надземної частини рослин не відмічається. Посіви, як і раніше, знаходяться у стані зимового спокою, але з продовженням потепління у рослин озимих зернових культур можуть початися незначні ознаки життєдіяльності, що проявляться у зміні кольору та відростанні листкових пластинок. Візуальний аналіз життєздатності рослин у польових умовах та відрощування їх за допомогою експрес-методів свідчать про те, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму.

Читайте: Чи варте одразу пересівати розріджені озимі пшеницю та ячмінь

За результатами відрощування монолітів науковцями Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН життєздатність посівів озимих зернових культур висока і становить: для пшениці м’якої озимої 94-97%; для тритикале – 94-98%; для жита – 96-99% життєздатних рослин.

Разом з тим, метеорологічні умови створюють нові виклики у перезимівлі озимих культур: на глибині залягання вузла кущіння температура становить близько 0°С. За таких умов рослини витрачають цукри, що веде до їх виснаження. В свою чергу ослаблені рослини піддаються негативній дії грибкових патогенів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що валовий збір фуражного гороху у світі збільшиться на 300 тис т

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також