Новини / Технології     21 червня 2023 10:15

Як можна застосовувати ChatGPT у сільському господарстві: поради фахівців


Сучасне агропідприємство стикається з низкою складних завдань та викликів в господарській діяльності. Однак, з появою нових технологій, зокрема штучного інтелекту, з’являються нові можливості для аграріїв у їхніх прагненнях до успіху. Один з таких інноваційних інструментів – ChatGPT.

Про це повідомляє Студія Аграрних Систем.

ChatGPT – це передова модель штучного інтелекту, розроблена компанією OpenAI, здатна генерувати тексти, відповідати на запитання, створювати бізнес-плани, стратегії, надавати рекомендації, створювати чек-листи та багато інших речей, ніби це робить жива людина.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Його потужність полягає в здатності розуміти та аналізувати текстові дані, навчені на великій кількості інформації, що дозволяє йому висувати розумні та корисні висновки. На цю мить ChatGPT володіє інформацією до 2021 року включно.

ChatGPT може бути цінним помічником для сучасного аграрія, надаючи підтримку у веденні бізнесу у наступних аспектах:

Консультації та експертні знання: ChatGPT може відповідати на запитання аграріїв та надавати консультації в різних сферах агропідприємництва. Він має доступ до великого обсягу інформації та може допомогти з розумінням виробничих процесів, вибором оптимальних технологій та розв’язання конкретних проблем.

Планування та управління ресурсами: ChatGPT може надати рекомендації щодо оптимального розподілу ресурсів, таких як земля, вода, добрива, хімікати та інше. Він може аналізувати дані про врожайність, погодні умови, ринкові тенденції та інші фактори для допомоги аграріям у прийнятті розумних рішень щодо вирощування та реалізації продукції.

Маркетинг та збут: ChatGPT може допомогти аграріям у розробці маркетингових стратегій та плануванні збуту. Він може аналізувати ринкові тенденції, допомагати виявляти потенційних покупців, надавати поради щодо ціноутворення та рекламних кампаній.

Читайте також: Вчені розробили технологію штучного інтелекту, яка дає змогу підрахувати кількість риби у водоймі

Розв’язання проблем та пошук інноваційних рішень: ChatGPT може бути використаний для пошуку та розробки інноваційних рішень в аграрному секторі. Він може аналізувати дані, прогнозувати ризики, рекомендувати нові технології та методи вирощування, сприяючи покращенню продуктивності та ефективності агропідприємства.

Покращення комунікації з клієнтами: ChatGPT може бути використаний для автоматизації комунікації з клієнтами, відповідати на їхні запитання, надавати інформацію про продукти та послуги агропідприємства. Це може полегшити обробку запитів, підвищити задоволеність клієнтів та забезпечити кращу обслуговування.

“Використання ChatGPT у веденні бізнесу може значно полегшити роботу сучасного аграрія, забезпечуючи доступ до інформації, експертної підтримки та інноваційних рішень. Він може сприяти підвищенню ефективності, зниженню витрат та покращенню результатів агропідприємства”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Uncommon, біотехнологічний стартап у Кембриджі, який створює інноваційне екологічно чисте клітинне м’ясо, залучив $30 млн інвестицій. Серед інвесторів – представник четвірки найбільших венчурних компаній Великобританії Balderton Capital, яка фінансує технологічні стартапи, а також Сем Альтман, співзасновник та CEO OpenAI, яка створила ChatGPT. До речі, для Альтмана це уже не перша інвестиція в Uncommon.

Компанія “Епіцентр” використовує штучний інтелект (ШІ) для створення контенту, елементів програмного коду, рекламних банерів та голосових повідомлень.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також