Новини / Технології     26 лютого 2023 19:03

Як лазерні технології допомагають фермерам боротися з бур’янами

Сільгоспвиробники, які використовують лазерну технологію, скорочують щорічні витрати на боротьбу з бур’янами до 80%

Один із лідерів у галузі робототехніки зі штучним інтелектом компанія Carbon Robotics, представила минулого тижня першу в галузі функцію LaserThinning, продовжуючи розвиток інновацій своєї машини LaserWeeder. LaserThinning націлена на ділянки, де овочеві культури цілеспрямовано засіваються, а потім проріджуються для оптимальної відстані між культурами, зростання і врожайності. Це особливо цінно для фермерів, які вирощують будь-які листові зелені та качанні культури прямого посіву, повідомляє AgroExpert.md.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Завдяки використанню лазерів для проріджування, нове рішення не вимагає застосування хімікатів або ручної праці, не схильне до впливу вітру або вологи й може виконуватися вдень або вночі.

Carbon Robotics оголошує про кілька нових функцій програмного забезпечення, які підвищують функціональність і швидкість роботи LaserWeeder. До них належать:

  • LaserWeeder можна налаштувати на режим прополювання, проріджування або прополювання і проріджування за допомогою інтуїтивно зрозумілого користувацького інтерфейсу на базі iPad.
  • Пріоритетне прополювання по лінії посіву. Для підвищення швидкості та ефективності прополювання LaserWeeder можна налаштувати на використання динамічної або статичної стрічки. Динамічне прополювання автоматично визначає лінію посіву і коригує зміщення лінії посіву та мінливість оператора.
  • Оптимізація швидкості. Новітнє ПЗ рекомендує ідеальну швидкість трактора на основі бажаного виробником відсоткового вмісту бур’янів і ступеня їхнього знищення для оптимізації швидкості в умовах високого, середнього та низького тиску бур’янів.
  • 40+ моделей сільськогосподарських культур. Нові моделі культур на основі глибокого навчання можуть бути додані протягом 24-48 годин.

Сільгоспвиробники, які використовують LaserWeeder, скорочують щорічні витрати на боротьбу з бур’янами до 80%, що дає змогу окупити купівлю обладнання за один-три роки.

LaserWeeder – це революційний інструмент, який значно скорочує витрати, одночасно забезпечуючи передбачуваність і контроль прополювання, – сказав Хуан Кальдерон, директор із сільськогосподарських операцій у Duncan Family Farms, – LaserWeeder – це послідовне рішення, що дає нам змогу ефективно боротися з бур’янами, щоб ми могли спрямувати свою увагу, працю та ресурси на інші важливі операційні завдання.

Експерти зазначають, що LaserWeeder дає змогу фермерам точно виконувати проріджування і прополювання без пошкодження посівів і ґрунту, що сприяє підвищенню врожайності та оздоровленню ґрунту.

Нагадаємо, минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також