Новини / Політика     05 листопада 2019 10:24

Як фермеру отримати допомогу в разі незаконних дій чиновників

Новий бізнес-омбудсмен в Україні Марчін Свєнчіцкі розповів, як швидко підприємці можуть отримати його допомогу в разі незаконного впливу представників влади, – до прикладу, як діяти фермеру, в якого чиновники відбирають бізнес, земельну ділянку або врожай.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Захистом бізнесу від незаконного впливу представників влади в Україні опікуватиметься новий бізнес-омбудсмен – відомий польський політик Марчін Свєнчіцкі. Саме він допомагатиме українським бізнесменам працювати з владою.

Куди писати, дзвонити, повідомляти, які документи слід зібрати підприємцям у разі порушення їх прав з боку представників державних органів, органів місцевого самоврядування та посадових осіб? На це питання відповідає бізнес-омбудсмен.

За словами Марчіна Свєнчіцкі, документи слід подати через інтернет або відправити в офіс Ради бізнес-омбудсмена. Підставою для подання скарги до Ради бізнес-омбудсмена має бути негативна відповідь від українського державного органа.

«Ми приймаємо всі скарги, які відповідають нашим формальним вимогам. Підприємець повинен був самостійно звернутися в український державний орган і отримати негативну відповідь», – роз’яснює Марчін Свєнчіцкі.

До того як звернутися до Ради бізнес-омбудсмена, підприємці можуть подавати скарги на незаконні дії чиновників до урядової комісії з питань захисту бізнесу, яку очолює прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте: Гончарук захищатиме бізнес: прем’єр очолив урядову комісію

У яких випадках немає сенсу звертатися до Ради бізнес-омбудсмена:

  • Рада бізнес-омбудсмена не зможе допомогти, якщо суд уже виніс остаточне рішення.
  • Рада бізнес-омбудсмена не розглядає корпоративні спори.
  • Рада бізнес-омбудсмена не приймає документи за страховими випадками, яким більше року.

Як повідомляв Landlord, 16 жовтня Кабінет міністрів України на своєму засіданні створив комісію з питань захисту бізнесу, яка аналізуватиме стан справ та причини виникнення в підприємців проблем у процесі реалізації держполітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також