Новини / Логістика / Рослинництво / Технології     27 вересня 2022 16:12

Як аграрію отримати рукава для зерна через ДАР: інструкція від Мінагрополітики


Українські аграрії можуть отримати рукава для зберігання зерна, які надані Україні за програмою ФАО ООН.  Це можна зробити через Державний аграрний реєстр, де потрібно заповнити розділ “Діяльність та активність”.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на пресконференції 27 вересня.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

За його словами, ДАР запустив першу програму міжнародної допомоги від ФАО. За програмою аграрії можуть отримати рукави для зерна.

Розділ “Діяльність та активність” не є обов’язковим для заповнення – там вказують основні напрямки діяльності господарства, кількість насаджень у попередні роки, обсяги врожаїв у попередні роки та інформацію щодо наявної кількості насаджень та планів на найближчий сезон.

Але якщо є бажання отримати рукави для зерна, то заповнити розділ все ж необхідно.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

“Водночас деякі програми вимагають таку інформацію. Для програми ФАО щодо зберігання зерна в рукавах важливо, що ви на своїх площах фактично вирощуєте. Це потрібно для того, щоб потім пропорційно розподілити ці засоби зберігання” – пояснив посадовець.

Нагадаємо, вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць. Розрахунки навела директорка “Агроземлересурс” Олена Флорес.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також