Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук голова Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.
Експерт надав особистий коментар щодо ситуації на валютному ринку та інфляційних тенденцій 2019 року.
Читайте: За крок до банкрутства: як рятували Агро-Регіон
Курс гривні
Чинниками укріплення курсу гривні Богдан Данилишин вважає:
- збільшення інвестицій нерезидентів у облігації внутрішньої державної позики України у понад 5 разів від початку року;
- продовження у 2019 році експорту агропродукції рекордного врожаю 2018-го та відносно вдала кон’юнктура, що склалася на зовнішньому ринку для сільгосптоварів, які експортує Україна, – кукурудзи, соняшникової олії, пшениці;
- активізацією експорту металопродукції;
- залученням боргового капіталу.
Інфляція
За інформацією Богдана Данилишина, інфляція на споживчому ринку у квітні цього року порівняно з попереднім місяцем становила 1%.
Розглядаючи у розрізі інфляції продукцію АПК, експерт наводить приклад зростання ціни на овочі.
Вартість овочів у квітні порівняно з березнем збільшилася на 12,6%. Причинами стали зниження запасів продукції минулорічного врожаю, сезонне зростання цін на овочі нового врожаю та збільшення сукупних витрат на сільгоспвиробництво.
«Найбільше зросли ціни на капусту (на 43,9%), цибулю – на 29,1%, буряк – на 16,8%, моркву – на 14,9%, картоплю – на 5,7%. Це відбулося через незвично високий попит на зазначені продукти харчування та їх обмежену пропозицію», – коментує Богдан Данилишин.
Збільшення пропозиції овочів та фруктів голова Ради НБУ відносить до чинників, які можуть призупинити зростання інфляції.
Landlord раніше повідомляв про те, що рекордний експорт зернових допоміг у грудні 2018 р. втримати курс гривні за рахунок отриманої валютної виручки. Урожай зернових культур склав більше 70 млн. т.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!